Районна газета

ПРОТИДІЯ КОРУПЦІЇ У БУДІВЕЛЬНІЙ ГАЛУЗІ – ЦЕ ПИТАННЯ НОМЕР ОДИН

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій ЗУБКО під час наради щодо протидії корупції у будівельній галузі  з представниками територіальних органів ДАБІ та будівельного бізнесу

«Мінрегіон зробив чимало для наведення порядку в будівельній галузі – від децентралізації та передачі повноважень і спрощення всіх процедур до запровадження прозорої системи в роботі Науково-технічної ради (НТР), введення нових державних будівельних норм (ДБН), містобудівної політики тощо. Але сьогодні ми констатуємо, що корупція у будівельній галузі залишається», – підкреслив Геннадій Зубко.

 

Він навів приклад будівельного об’єкта в Одесі з класом наслідків СС3, де люди, замість очікуваної підземної парковки, отримали супермаркет. При цьому дозвіл із заниженим класом наслідків до СС1 був виданий територіальним органом ДАБІ в місті Одеса.

«Як українці можуть повірити в ефективність реформ, якщо на їх очах відбуваються корупційні речі. Ми маємо спільно вирішити: що саме ми маємо додатково зробити для проведення ефективної реформи будівельної галузі й протидії корупції», – підкреслив Геннадій Зубко.

Генеральний прокурор України Юрій ЛУЦЕНКО заявив, що єдиний і надійний шлях подолання корупції – це переведення всіх процедур в автоматизований режим. «За останні роки будівельна галузь стала об’єктом чи не найбільшого вимагання хабарів у нашій країні. І ця заява підкріплена конкретними доказами. Але я підкреслюю, давання хабара – це лише верхівка айсбергу, яка сигналізує про наявну повномасштабну систему збирання данини. Тому ми повинні діяти двома шляхами – хабарників саджати в тюрми, а там, де є очевидні докази створення умов для корупції, звільняти негайно через відповідні дисциплінарні процедури», – наголосив Юрій Луценко.

За результатами наради Геннадій Зубко повідомив, що прийнято рішення про запровадження обласними прокуратурами моніторингу заяв про безпідставні відмови у видачі дозвільних процедур. Крім того, вводиться новий інструмент, який покаже всю ланку проходження документів забудовником. «Відсьогодні ми починаємо відлік боротьби з корупцією у двох напрямках – дисциплінарному і правоохоронному. Доручив відсторонити від займаних посад керівників держархбудконтролю в місті Одеса і Херсонській області. Далі ми будемо рухатися по заявах від громадян і перевіряти діяльність не тільки територіальних органів ДАБІ, а й новоутворених органів по всім містам України», – підкреслив Зубко.

За матеріалами прес-служби Віце-прем’єр-міністра України