Районна газета

ВІДБУВСЯ НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

У рамках заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року 04 вересня 2019 року посадові особи Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області взяли участь у виїзному навчальному семінарі для суб’єктів господарювання Буринського району Сумської області.

З вступним словом до присутніх звернувся заступник голови Буринської районної державної адміністрації Валентина ПЕРЕПЕЛИЦЯ, в якому охарактеризувала стан торговельного обслуговування  в районі, стан розвитку споживчого ринку району та наголосила на важливості здійснення заходів  захисту прав споживачів, гарантованих державою.

З порядком проведення перевірок з питання дотримання законодавства  в сфері захисту споживачів учасників навчального семінару  ознайомила начальник відділу контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту споживачів головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Алла  СТЕПАНЕНКО. Було зроблено акцент на основних вимогах до об’єкту торгівлі, обов’язковій видачі споживачам розрахункових документів, порядку застосування терміналів для розрахунків банківськими картками, маркуванні продукції, оформленні цінників та ін.

Підприємців також проінформовано про основні вимоги статей 8, 9 Закону України «Про захист прав споживачів» в частині придбання споживачем товару належної чи неналежної якості та надално інформацію щодо забезпечення прав споживачів у разі укладення договору поза торговельними або офісними приміщеннями, укладення договорів на відстані (статті 12, 13 Закону України «Про захист прав споживачів»).

Про вимоги законодавства щодо реалізації непродовольчих товарів та основні питання  при проведенні перевірок непродовольчих магазинів розповіла головний спеціаліст відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг управління захисту споживачів головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Вікторія  РИЖКОВА.
Такожзвернула увагу суб’єктів господарювання щодо дотримання законодавства в сфері безпечності харчових продуктів та вимоги до оформлення супровідних документів.

Присутні взяли активну участь в обговоренні питань та отримали кваліфіковані відповіді фахівців.

Проведений захід сприятиме превентивному захисту прав споживачів з метою недопущення та зменшення кількості порушень в цій сфері.