Районна газета

Зміна адреси реєстрації підприємця

Для підприємців I—III груп і юридичних осіб III групи

1 січня

Місце проживання підприємця — це його податкова адреса. Вона зафіксована в дозвільних документах, виписках і свідоцтвах, за цією адресою ФОП перебуває на обліку в фіскальних органах, куди здає звіти й сплачує податки.

Якщо підприємець змінює місце проживання, він зобов’язаний внести зміни в реєстраційні дані та в усі документи, де було вказано стару адресу.

 

Внесення змін у держреєстр

Перший етап — внесення змін у реєстраційні документи. Для цього необхідно звернутися до державного реєстратора.  Держреєстратору подають:

  • заповнену заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про ФОП. Її заповнюють друкованими літерами від руки або на комп’ютері, українською мовою. Запишіть свої дані і в блоці «Перелік змін до відомостей про фізичну особу – підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» навпроти поля 5 «Зміна місця проживання/місцезнаходження фізичної особи – підприємця» поставте галочку та зазначте нову адресу реєстрації у блоці 5. Засвідчується заява підписом підприємця ;
  • документ, що підтверджує оплату адміністративного збору за внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (копія квитанції, виданої банком, копія платіжного доручення з відміткою банку, квитанція платіжного терміналу, квитанція (чек) із поштового відділення зв’язку). Реквізити для оплати вказано на сайті Департаменту державної реєстрації.

Держреєстратор не має права вимагати додаткові документи.

Подати документи можна:

  • особисто, пред’явивши держреєстратору паспорт для ідентифікації особи;
  • поштою, рекомендованим листом з описом вкладених документів. Підпис підприємця на реєстраційній заяві потрібно засвідчити у нотаріуса, на копії квитанції про сплату збору повинна бути відмітка банку про проведення платежу;
  • через представника, оформивши та нотаріально засвідчивши довіреність на подання документів держреєстратору. Представнику слід мати при собі паспорт для ідентифікації особи. 

Держреєстратор приймає документи за описом. Один екземпляр повертає заявнику з відміткою про дату отримання, також видає код доступу до порталу електронних сервісів, який ви можете використовувати, щоб дізнатися про внесення змін. Але оскільки портал електронних сервісів поки не створено, дізнатися потрібну інформацію можна на сайті Мін'юсту. В поле «Результат надання адміністративних послуг» введіть код, який міститься в правому верхньому куті на першій сторінці опису.

Зміни до ЄДР вносяться протягом 24 годин і з цього моменту набирають чинності. Можна провести реєстрацію змін за прискореною процедурою, але за більшу плату. Так, за внесення змін протягом 6 годин сума адміністративного збору збільшується в два рази, а якщо протягом 2 годин — у п’ять разів (п. 1 Постанови КМУ № 1133). 

Інформація про зміни автоматично надходить до Пенсійного фонду, фіскальної служби та органів статистики.

Якщо зміна місця проживання пов’язана з переїздом в іншу область, місто чи район міста, у підприємця зміниться фіскальна служба. Якщо адреса змінилася в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці, ФОП продовжуватиме обслуговуватися у тій самій податковій, а ось інспектор може змінитися.

Підстава для зняття ФОП з обліку в одному контролюючому органі та взяття на облік в іншому — надходження хоча б до одного із цих органів даних про те, що такі зміни зареєстрував держреєстратор (п. 10.2 Порядку № 1588).

Другий етап — внесення змін у дозвільні документи, свідоцтва та реєстри, де вказано адресу підприємця.