Районна газета

25 ТРАВНЯ 2015 РОКУ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ СТРОК ПОДАННЯ ЮРИДИЧНИМИ ОСОБАМИ ВІДОМОСТЕЙ ПРО СВОГО КІНЦЕВОГО ВИГОДООДЕРЖУВАЧА

Результат пошуку зображень за запитом "нововведення"Реєстраційна служба Буринського районного управління юстиції повідомляє, що 25 жовтня 2014 року в газеті «Голос України» оприлюднено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» (далі – Закон).

Так, згідно зі змінами, які внесені Законом, Господарський кодекс України доповнено статтею 641 «Кінцевий вигодоодержувач підприємства», відповідно до якої підприємства, крім державних та комунальних, зобов’язані встановлювати свого кінцевого вигодоодержувача, регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього та надавати її державному реєстратору, у випадках та в обсязі, передбачених Законом.

Таким чином, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців вимагається вносити інформацію про:

кінцевого вигодоодержувача юридичної особи;

кінцевого вигодоодержувача її засновника, якщо засновник — юридична особа;

структуру власності засновників — юридичних осіб, яка дає можливість встановити фізичних осіб — власників істотної участі цих юридичних осіб.

Відповідні відомості мають бути вказані під час подання держреєстратору реєстраційних карток.

Слід зазначити, що обов’язок надавати інформацію про кінцевого вигодоодержувача розповсюджується не тільки на новостворені юридичні особи, але й ті, що зареєстровані до набрання чинності Законом.

Так, розділ ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачає, що юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору відомості про свого кінцевого вигодоодержувача, у тому числі кінцевого вигодоодержувача їх засновника, якщо засновник – юридична особа, упродовж шести місяців з дня набрання чинності Законом, тобто до 25.05.2015.

Звертаємо увагу, що згідно статті 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неподання державному реєстратору інформації про кінцевого вигодоодержувача юридичної особи тягне за собою накладення на керівника юридичної особи або особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), штрафу у вигляді від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 грн. до 8500 грн.).

 

Державний реєстратор юридичних осіб

та фізичних осіб-підприємців реєстраційної

служби Буринського районного управління юстиції           А.А.Кириленко