Районна газета

«ПЕРЕКОНАНИЙ: ІЗ ЦІЄЇ СИТУАЦІЇ МИ ВИЙДЕМО СИЛЬНІШИМИ, А НАША СПІВПРАЦЯ З КРАЇНАМИ – ЧЛЕНАМИ НАТО ЛИШЕ НАБУДЕ ПОДАЛЬШОГО ІМПУЛЬСУ ДО ЯКІСНО ВИЩОГО РІВНЯ РОБОТИ»

Про правовий режим воєнного стану, встановлений в прикордонних областях України, в тому числі і на Сумщині, говорив у інтерв'ю газеті «Народна армія» Міністр оборони України Степан ПОЛТОРАК

«Запевняю український народ: ми обов’язково покараємо агресора за його підлість, зараз зібрано багатий і неспростовний доказовий матеріал щодо неспровокованого нападу російських сил на українські військові кораблі у нейтральних водах, – зазначив Степан Полторак. – Воєнний стан жодним чином не обмежує прав українців і, як запевнив Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України, у повному обсязі режим воєнного стану застосують винятково у випадку наземної російської збройної агресії».

 

Але наше військо готується. Знаю, що багато патріотів, ветеранів АТО та резервістів першої черги вже висловили своє бажання долучитися до заходів із захисту української держави. Дякую вам, дорогі наші побратими, ваша позиція зараз доводить, що у нас буде кому захищати нашу незалежність, наш вибір та вектор розвитку».

За його словами, наразі міністерство проводить активну роботу з партнерами з країн – членів НАТО.

«Переконаний: із цієї ситуації ми вийдемо сильнішими, а наша співпраця з країнами – членами НАТО лише набуде подальшого імпульсу до якісно вищого рівня роботи. Її результати ми побачимо найближчим часом. Днями я надзвичайно плідно поспілкувався з представниками Офісу зв’язку НАТО, тоді ж Україна вперше скористалася положеннями Хартії НАТО – Україна, які дозволили скликати зустріч Комісії НАТО – Україна. Тобто нас чують і підтримують. Так само результативним було й ініційоване Києвом засідання Радбезу ООН», – підкреслив Міністр.

Альянс однозначно збільшує свою присутність у Чорноморському регіоні. У цьому Президента України запевнив генеральний секретар НАТО.

«У перспективі ми нарощуватимемо зусилля задля забезпечення нашої присутності в морі, щоб там не виникало таких ситуацій, як зараз, пов’язаних із затриманням чи іншими ворожими діями щодо наших суден. Це комплексна робота, яку проводимо не лише шляхом заведення нових катерів. Нам важко у згаданому аспекті тягатися з Росією. Тому посилюємо і ППО України, зокрема через вищу щільність відповідних засобів. Нові українські ракети, розробка й випробування яких перебувають на завершальному етапі, дадуть можливість значно поліпшити потенціал оборони нашої території й узбережжя, – додав він. – Ми повинні правильно розташувати ці ракети й використовувати тільки для захисту своєї країни».

Повний текст інтерв’ю за посиланням: http://www.mil.gov.ua/news/2018/12/05/eksklyuzivne-intervyu-ministra-oboroni-ukraini-stepana-poltoraka-gazeti-narodna-armiya/