Районна газета

ПРЕЗИДЕНТ: ЕКОНОМІЧНО УСПІШНА І ВІЙСЬКОВО СИЛЬНА УКРАЇНА – ГОЛОВНИЙ СТРИМУЮЧИЙ ЧИННИК ВІД ПОДАЛЬШИХ АГРЕСИВНИХ ПЛАНІВ КРЕМЛЯ

«Нині інтегрована в Європу, економічно успішна і військово сильна Україна залишається головним стримуючим чинником від подальших агресивних планів Кремля»,  наголосив Президент Петро ПОРОШЕНКО під час виступу на Міжнародній конференції високого рівня «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед»

Глава держави нагадав, що Україна не лише відновила і зберегла армію, але і продовжує оснащувати її передовим озброєнням. 

 За словами Президента, цього не можливо було зробити у 2014 році, оскільки існувало тотальне ембарго на постачання Україні будь-якої продукції навіть подвійного призначення і лише чотири країни надали допомогу в перші місяці російської агресії. «Але крок за кроком і місяць за місяцем це ембарго знімалося. Ми отримали все більше і більше вдосконалене озброєння для захисту, не для нападу. І на сьогоднішній день ми маємо факт, коли міжнародні рейтинги зараховують українське військо до десятка найсильніших в Європі», – наголосив Глава держави.

«Однак, переконаний, що за бойовим духом ми займаємо перші сходинки. Саме завдяки нашим захисникам російська воєнна машина явно загрузла на українському Донбасі», – додав він.

За його словами, також Україні вдалося економічно втриматися і скинути економічний зашморг Росії, бо частину гібридної війни складали ембарго, закриття транзиту, перекриття постачання газу. «Що робити в цих умовах, коли більше 30% експорту повністю паралізовано і перекрита енергетика? Дуже просто сказати і дуже важко зробити – успішно переорієнтуватися на нові ринки. Що і було зроблено», – зауважив Глава держави. Він додав, що зона вільної торгівлі з ЄС, підписання угоди про ЗВТ з Канадою і низка інших кроків, дозволили нам забезпечити експорт, зростання ВВП, нові інвестиційні проекти та позитивну торгівельну динаміку.

Президент також зауважив, що в цих умовах Україна як ніколи стала згуртованою, стійкою і впевненою, а «спроби Росії вкрасти нашу історію, нашу церкву, вкрасти нашу мову або знищити її сьогодні вже викликають легку посмішку». «Тому я вкотре повторюсь, що допомагаючи Україні сьогодні вистояти в цій війні, Захід інвестує не тільки в нашу, але і у свою безпеку, не тільки у наше, але і своє власне майбутнє», – наголосив він.

Президент закликав підтримувати розбудову оборонного комплексу України. «Час довів, що Росія досить тверезо оцінює ціну подальшої агресії. Ми потребуємо спільної платформи, щоб ефективно протидіяти російській дезінформації, щоб надійно захистити критичну інфраструктуру від кібератак, щоб попередити маніпулятивний вплив на суспільство», – сказав він. Водночас, за його словами, в нинішній прагматичний час не може бути успішною держава, яка покладається виключно на зовнішню допомогу та підтримку.

«Маємо своє домашнє завдання, яке за нас ніхто не зробить… Не буде жодного поступу назад в питанні реформ», – запевнив Президент.

«Україна є невід’ємною частиною Європи і всієї євроатлантичної спільноти. Україна готова разом з партнерами спільно тримати оборону проти російської гібридної агресії. І ми точно переможемо, бо ми разом і на нашому боці – правда», – резюмував Глава держави.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України: https://www.president.gov.ua/news/prezident-ekonomichno-uspishna-i-vijskovo-silna-ukrayina-gol-50882