Районна газета

СУМЩИНА ОЧОЛИЛА РЕЙТИНГ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ ЗА ПОКАЗНИКОМ РОСТУ ЕКСПОРТУ ПОСЛУГ ДО КРАЇН ЄС

У загальному списку євроінтеграції регіонів Сумська область посідає 6 місце, набравши за різними показниками 187,85 балів. Такі дані містяться у дослідженні «Євромапа України», підготовленому аналітичним Центром «Нова Європа», повідомляє «Європейська правда»

За показником росту експорту послуг (за 2018-2019рр.) до країн ЄС перше місце посіла Сумська область. Також у нашого регіону непоганий результат і за індикатором росту експорту товарів – входить до п’ятірки лідерів. Крім Сумщини, серед лідерів за ростом експорту послуг є Запорізька, Вінницька, Тернопільська та Дніпропетровська області.

За рівнем економічної інтеграції Сумщина посіла ІІ місце. Щодо освітньої, наукової та культурної інтеграції, то станом на 2019 рік за кількістю учасників професійних обмінів перші позиції посідають Київ (1 210 осіб), Сумська (535) та Тернопільська (520) області. На останньому місці за цим показником – Херсонська область (9 осіб).

За кількістю підписаних декларацій про надання первинної медичної допомоги від загальної кількості населення областей лідерами стали Вінницька, Київська, Львівська, Сумська та Хмельницька області. Ті ж самі області очолили рейтинг і за кількістю мешканців, які приєдналися до електронної системи медичної допомоги. Загалом станом на 31 грудня 2019 року понад 29 млн українців уклали декларації з сімейними лікарями.

Серед лідерів за кількості мешканців регіонів, які приєдналися до системи e-Health, Вінницька, Київська, Волинська, Сумська та Хмельницька області.

Довідково. Рейтинг підготовлений на основі 9 індикаторів, серед яких економічна інтеграція, інфраструктура, локальна демократія, екологічна та енергетична політика, гендерна рівність тощо. Максимально регіон може отримати 342 бали. Це вже другий щорічний рейтинг, підготовлений центром.

На жаль, варто зауважити, що наступний рейтинг може показати гірший тренд, оскільки пандемія серйозно вдарила по міжнародній торгівлі в цілому. Відтак, найпевніше, падатимуть і обсяги торгівлі України з державами Європейського Союзу.