Районна газета

УКРАЇНА РОЗРАХОВУЄ НА ПОТУЖНУ СПІЛЬНУ ПІДТРИМКУ ЄС У ПРОВЕДЕННІ РЕФОРМ ТА У ПРОТИСТОЯННІ З РФ, — ІВАННА КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ У БРЮССЕЛІ

Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ під час виступу на заході «Українська лабораторія» у Брюсселі

У своїй промові вона підкреслила, що наразі найбільшими викликами для України є проведення вільних, чесних і прозорих президентських і парламентських виборів, одночасне впровадження євроінтеграційних реформ і боротьба з російською агресією. 

За її словами, РФ прагне встановити свої правила гри на європейському континенті. Але мовчання і бездіяльність окремих європейських політиків лише роблять Росію сміливішою, більш провокаційною і, нажаль, ефективнішою. «Майбутнє Європи не може ґрунтуватися на нерішучості та неоднозначності. У такій грі немає місця сильній, об'єднаній Європі, а також демократичній, незалежній Україні. Президент Європейської Ради Дональд Туск під час промови в українському Парламенті сказав, що «немає справедливої Європи без незалежної України. Немає безпечної Європи без безпечної України. То є незаперечна правда».

Іванна Климпуш-Цинцадзе вкотре підкреслила, що Україна продовжує боротьбу за звільнення 24 українських моряків і понад 70 заручників Кремля, які перебувають на території РФ та в окупованому Криму без належного медичного лікування, і подякувала за впровадження «азовських санкцій» проти країни-агресора.

«Я дякую Європейському Союзу за дійсно сильну підтримку України на Генеральній Асамблеї ООН, за злагоджене рішення ЄС щодо запровадження «Азовського пакета» санкцій. Це був нелегкий переговорний процес, деякі країни мали свої застереження і виступали за діалог. Однак, замкнуте коло «війна-осуд-санкції-ігнорування проблеми-війна» слід розірвати. У цій ситуації для нас надзвичайно важливо мати тверду, об’єднану підтримку ЄС», - наголосила Віце-прем’єр-міністр.

Вона поінформувала присутніх, що війна на Донбасі і надалі забирає життя українських військових і мирних жителів. Від початку російської агресії проти України там загинуло понад 13 тисяч осіб. В окупованому Криму перебувають понад 30 тисяч російських військовослужбовців, 88 артилерійських систем, 52 ракетних системи залпового вогню. Росія готує підґрунтя для можливого розгортання ядерної зброї. Уздовж російсько-українського кордону дислокується понад 87 тисяч військових з РФ. У цьому контексті Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала ЄС виступити з сильною об’єднаною позицією про засудження російської агресії та запровадження додаткових санкцій. «Ми всі маємо чітко визнати «незручну» правду — на європейському континенті триває справжня війна, розв'язана РФ. В цьому випадку шлях до миру не полягає ні в політиці умиротворення, ні через приховування правди. Санкції - один з інструментів змусити РФ платити за свої дії».

За словами представниці Уряду, Росія не зупиниться і продовжуватиме втручатися у справи не лише України. Попереду - президентські і парламентські вибори в Україні, а також вибори до Європейського парламенту. Протидія гібридним загрозам і запровадження нових санкцій проти РФ теж мають бути злагодженими і консолідованими. “З наближенням президентських і парламентських виборів кібератаки лише посиляться. Немає сумніву, що і ЄС стикнеться з гібридною загрозою з боку РФ. Тож, нам необхідно об'єднати зусилля у боротьбі проти  дезінформації в Європі. Ми маємо провести чесні і прозорі вибори і, водночас, захистити  нашу незалежність від російської агресії».

Іванна Климпуш-Цинцадзе нагадала, що, продовжуючи інтегруватися в ЄС, Україна нещодавно зробила історичний крок. Український парламент підтримав ініціативу Президента внести зміни до Конституції щодо курсу на членство України в НАТО та ЄС. Це стало для партнерів потужним сигналом про незворотність європейського курсу розвитку України. 

«Я хочу підкреслити, що ми на цьому не зупиняємось та сповнені рішучості і далі продовжувати комплексні реформи, оскільки розуміємо, що це єдиний спосіб зробити Україну успішною, сильною, демократичною, європейською країною. Ми розуміємо, що левову частку роботи маємо попереду, і знаємо своє домашнє завдання. Однак, ми розраховуємо на потужну підтримку та залучення з боку ЄС, щоб зробити наш перехід більш плавним і взаємовигідним», - зазначила Віце-прем'єр-міністр. 

Вона також окреслила основні переваги підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС, адже європейська інтеграція, за її словами, є двигуном змін у країні. «За останні п’ять років за підтримки громадськості нам вдалося впровадити низку структурних реформ, що неодноразово оцінили міжнародні експерти. Серед них - реформи енергетичного та банківського секторів, податкової системи, державних закупівель тощо. Прогрес, досягнутий у сфері децентралізації, реформи державного управління, дерегуляції, пенсійної системи, початку медичної та освітньої реформ важко було уявити ще кілька років тому», — поінформувала вона. 

На думку Іванни Климпуш-Цинцадзе, найбільше суттєвих змін і результатів вдалося досягти у 2018 році, зокрема, у двосторонній торгівлі, експорті продукції до Євросоюзу, виконанні зобов'язань щодо наближення законодавства ЄС у сфері підприємництва, сільського господарства, соціальної політики та трудових відносин. Проведені реформи істотно обмежили простір для корупційних дій.

«Незважаючи на російську збройну агресію, яка триває і досі, Україна сьогодні суттєво відрізняється від тої, що була до 2014 року. Тепер Україну та країни Східного партнерства слід розглядати як невід'ємну частину дискусії про майбутнє Європи. Так, ми тимчасово не контролюємо приблизно 7% нашої території, втратили 20% своєї економіки, витрачаємо понад 5% ВВП на оборону країни, але твердо переконані, що успішно реалізовані реформи залишаються найкращою відповіддю як на запит громадян, так і на агресію Росії. Тверда і єдина позиція ЄС щодо Кремля має важливе значення для успіху України», - зазначила представниця Уряду.

Вона зупинилася також на кількох пріоритетах, над якими Україна посилено працюватиме у 2019 році. В першу чергу, це робота над Угодою про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (АСAА) та запуск роботи Вищого антикорупційного суду, що має відбутися не пізніше червня. Ключовими пріоритетами залишаються економічне зростання, підвищення стандартів життя, реформа енергетичного сектору та розвиток інфраструктури.

За інформацією Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/ukrayina-rozrahovuye-na-potuzhnu-spilnu-pidtrimku-yes-u-provedenni-reform-ta-u-protistoyanni-z-rf-ivanna-klimpush-cincadze-u-bryusseli