Районна газета

ТОПОВИЙ ЕКОНОМІСТ РОМАН ШЕРЕМЕТА ПОДІЛИВСЯ СВОЇМ ДОСВІДОМ ІЗ ГРОМАДСЬКІСТЮ СУМЩИНИ

Роман ШЕРЕМЕТА посідає перші сходинки у світовий рейтингах, є найкращим молодим економістом, науковцем, професором – і сьогодні він вже вдруге приїхав на Сумщину розповісти про економічний розвиток світу і сучасну освіту

Доктор Роман Шеремета для студентів, освітян, бізнесменів, представників влади і громадськості провів лекцію, яку умовно поділив на дві частини – економічну і просвітницьку.

З приводу першої він висловився, що на розвиток економіки будь-якої країни колосальний вплив мають інституційні фактори. «Я займаюсь експериментальною економікою, яка є лише одним із методів досліджень, де замість теорії роблять елементарний експеримент і дивляться, як ті чи інші фактори впливають на поведінку людей. Наприклад, якщо ми плануємо якусь реформу, то можна довго обговорювати, які результати вона принесе, а можна зробити експеримент у невеличкому середовищі, подивитися, що стається насправді, і тоді вирішувати впроваджувати цю реформу чи ні», – розповів доктор.

Не менш цікавим виявився і його освітній досвід. «Система вищої освіти в Україні і США кардинально різняться – їх навіть не можна порівнювати. Наприклад, в Америці не існує регулюючого освітнього органу, а університети фактично самі вирішують, що їм робити. Ректорати, факультети, професори – усі вони незалежні один від одного. Тобто, я, як професор, сам обираю, у якому класі викладати, якою літературою користуватись, у мене немає методичних вказівок. А студенти самі обирають, до яких професорів їм ходити і на які заняття. Однак, постійно є зворотній зв’язок – студенти анонімно оцінюють викладача, а результати потім є у вільному доступі – це було б для України гарним стимулом для подолання корупції».

Так Роман Шеремета акцентував, що будь-що повинно існувати тільки у конкурентоспроможному середовищі.

За словами керівника апарату облдержадміністрації Дмитра ЖИВИЦЬКОГО, пан Роман, не дивлячись на свій світовий статус, вже другий рік поспіль приїжджає на Сумщину, робить свій вклад, допомагає розвиватися Україні і Сумщині, зокрема. А поради з минулої зустрічі не були сталими формулами чи конкретними позовами до дій, через його інформацію та її усвідомлення Сумщина намагається зростати і розвиватися.