Районна газета

ЗАСІДАЛА РАДА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ БУРИНСЬКОГО РАЙОНУ

Голова Буринської районної державної адміністрації Василь БОЙКО провів засідання Ради регіонального розвитку Буринського району за участю першого заступника голови Буринської районної державної адміністрації Валентини ПЕРЕПЕЛИЦІ, керівника апарату Буринської районної державної адміністрації Алли ГАЙДУКОВОЇ та сільських голів

Головними темами засідання стали питання про функціонування бібліотек району в умовах децентралізації, створення умов для навчання першокласників в умовах Нової української школи та додатково розглянуто питання про накопичення районного консолідованого фонду охорони навколишнього природного середовища.

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу культури і туризму Буринської районної державної адміністрації Андрій ПАДАЛКО розповів про бібліотеки в умовах децентралізації, їх роль як соціокультурних центрів, інформаційних посередників між владою та громадою. 

Предметом обговорення також стали такі нагальні питання як збереження бібліотечної мережі в умовах децентралізації, правові аспекти функціонування бібліотек в Буринській міській об’єднаній територіальній громаді, варіанти організації мережі публічних бібліотек, організація бібліотечного фонду та бібліотечного обслуговування.

За результатами розгляду зазначеного питання органам місцевого самоврядування рекомендовано вивчити питання щодо розміщення бібліотек у сільських навчальних закладах.

Про створення умов для навчання першокласників в умовах Нової української школи доповіла начальник відділу освіти Буринської районної державної адміністрації Валентина СТАСЮК.

Реформа освіти у рамках Нової української школи передбачає 2 складові. Це перепідготовка педагогічних працівників та створення сучасного освітнього середовища з мобільними робочими місцями.

Протягом 2018-2019 років до роботи в нових умовах підвищили кваліфікацію 34 учителі початкових класів.

У навчальних закладах Буринського району створено належні умови для втілення стандартів Нової української школи.

На сьогодні створення нового освітнього простору з урахуванням комфортних умов та впровадження інноваційних підходів  у навчанні є одним із найбільш важливих завдань під час втілення концепції Нової української школи.

З метою створення належного освітнього середовища в рамках програми «Нова українська школа» у 2018 році з бюджетів різних рівнів використані кошти в сумі  1 мільйон 178 тис. гривень для придбання 12 інтерактивних комплексів, 12 ноутбуків, 8 багатофункціональних пристроїв з ламінаторами, сучасних меблів та дидактичного матеріалу, 12 планшетів та сучасних меблів.

У 2019 році з державного та місцевих бюджетів виділено 427,7 тис. гривень для придбання дидактичних матеріалів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання та інтерактивних комплексів.

Станом на 01.06.2019 у 4 закладах освіти класні кімнати майбутніх першокласників повністю забезпечені сучасними меблями.

Основними проблемами галузі є оновлення матеріально-технічна бази загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів; оптимізація закладів освіти шляхом пониження ступеня.

За підсумками обговорення вирішено рекомендувати виконавчим комітетам сільських рад до 01.07.2019 виділити кошти на співфінансування для придбання обладнання для оснащення класних кімнат першокласників.

Про накопичення районного консолідованого фонду охорони навколишнього природного середовища слухали начальника відділу цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами районної державної адміністрації Сергія ГЛУЩЕНКА.

З метою забезпечення оперативного вжиття заходів щодо охорони навколишнього природного середовища та відповідно до рішення 15 сесії Буринської районої ради від 27.03.2012 «Про Положення про районний консолідований фонд охорони навколишнього природного середовища» рекомендувати виконавчим комітетам сільських рад перерахувати до районного консолідованого фонду охорони навколишнього природного середовища залишки коштів (спеціального фонду), що склалися станом на 01.01.2019, про що інформувати Буринську районну державну адміністрацію до 15.06.2019.

Засідання відбулось у форматі дискусії, під час якої кожен учасник засідання мав змогу ставити питання виступаючим та висловлювати свої думки та пропозиції.