Районна газета

З НАСТУПНОГО РОКУ НА СУМЩИНІ ПРАЦЮВАТИМЕ СЕРВІСНА ДОРАДЧА СЛУЖБА ДЛЯ ФЕРМЕРІВ ТА СІЛЬГОСПКООПЕРАТИВІВ

Заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА під час відеоселектору з головами райдержадміністрацій наголосив, що до першого листопада цього року райони мають визначитися з напрямками надання консультацій дорадчої служби 

Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр МАСЛАК розповів про принципи функціонування дорадчих служб.

 

За словами посадовця у червні цього року сорок осіб пройшли навчання з підготовки дорадників та експертів-дорадників. Національний університет біоресурсів природокористування готує відповідні посвідчення, наступним кроком буде реєстрація у Державному реєстрі дорадчих служб України.

Дорадча служба передбачає проведення заходів, спрямованих на надання інформаційної та консультаційної допомоги зацікавленим суб’єктам сільськогосподарської діяльності, фізичним особам, органам місцевого самоврядування. У цьому році вперше була прийнята програма, яка передбачає фінансування дорадчої діяльності на законодавчому рівні. На дорадчу діяльність державою передбачено 5 мільйонів гривень. В обласній програмі передбачене фінансування цієї діяльності в обсязі 200 тисяч гривень.

Олександр Маслак звернувся до учасників відеоселектору з проханням щодо підтримки на місцях цих заходів через програми соціально-економічного розвитку на рівні району, ОТГ.