Районна газета

ПРІОРИТЕТОМ ДЕРЖАВНОЇ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ МАЄ СТАТИ ПІДТРИМКА ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Про це зазначив заступник голови облдержадміністрації Микола ПОДОПРИГОРА під час обласної конференції Асоціації та приватних землевласників Сумської області

У вітальному слові Микола ПОДОПРИГОРА наголосив, що пріоритетом державної аграрної політики має стати підтримка фермерських господарств, що в подальшому дасть можливість створення необхідних організаційно-правових та фінансових передумов для їх розвитку та сільськогосподарської кооперації.

 

За словами заступника голови обласної ради Тетяни ГОЛОВКО, завдяки реалізації програм держпітримки Уряд прагне затвердити статус фермера як основного гравця в українському агропромисловому комплексі і, як наслідок, дасть можливість для збільшення частки фермерських господарств у сільськогосподарському виробництві валової продукції до 10%.

Про основні напрями підтримки фермерів, що запропоновані Мінагрополітики на 2018 рік, розповів директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК, зокрема про те, що в державному бюджеті передбачена програма підтримки фермерів на суму 1 мільярд гривень. Фермерським господарствам із землями до 500 гектарів передбачається відшкодування 40% вартості закупленого українського насіння. Також ця категорія сільгосптоваровиробників отримає доступ до дешевих кредитних ресурсів та матиме можливість при купівлі української сільгосптехніки отримати компенсацію 25% її вартості.

Зупинився посадовець і на основних напрямах Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, за якими передбачено фінансування з обласного бюджету.

Про механізм передачі земель сільськогосподарського призначення у власність об’єднаних територіальних громад в межах чинного законодавства розповіла заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Ольга ЄВТУШЕНКО: «Прийняте Урядом 31 січня 2018 року рішення удосконалить механізм управління у сфері земельних ресурсів, дозволить чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю. У свою чергу, це стимулюватиме територіальні громади до добровільного об’єднання з метою формування спроможних органів місцевого самоврядування».

Крім того, представники банківських установ ознайомили присутніх з діючими кредитними програмами, розробленими для підприємств аграрної галузі, а представники комерційних компаній з постачання мінеральних добрив, засобів захисту рослин та насіння інформували фермерів про особливості їх застосування при вирощуванні основних сільськогосподарських культур.