Районна газета

У 2018 РОЦІ В ЕКОНОМІКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ БУЛО ЗАЛУЧЕНО ПОНАД 100 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ДЕРЖАВНИХ КОШТІВ

Про результати участі аграріїв області у державних програмах та подальшу фінансову підтримку  аграрного сектору Сумщини говорили під час апаратної наради під головуванням Миколи КЛОЧКА

За результатами обговорення питання голова облдержадміністрації Микола Клочко відмітив позитивну динаміку агропромислового розвитку Сумщини та рекомендував головам райдержадміністрацій та міським головам забезпечити проведення інформаційно-роз’яснювальної  роботи щодо можливості для місцевих аграріїв взяти участь у державних програмах фінансової підтримки агропромислового комплексу у 2019 році.

За словами директора обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександра МАСЛАКА, у 2018 році сільгосптоваровиробники Сумської області брали активну участь у держаних програмах фінансової підтримки суб’єктів господарювання АПК, що дало змогу залучити в економіку області понад 100 мільйоні гривень.

У 2018 році на Сумщині реалізовували програму державної підтримки галузі тваринництва, за якою суб’єкти господарювання загалом отримали понад 28 млн. гривень. За обсягом залучених коштів з державного бюджету тваринницькі господарства Сумської області наразі перебувають на 6 місці.

Крім цього за напрямком «Спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб» участь у програмі взяли майже 3,3 тисячі домогосподарств сільського населення, яким нараховано бюджетну дотацію на суму майже 6,6 млн. гривень.

За програмою здешевлення кредитів у 2018 році з державного бюджету було залучено 9,4 млн. гривень. Участь у програмі здешевлення кредитів взяли 62 суб’єкти агропромислового комплексу. Найбільш активними у цій програмі, за словами Олександра Маслака, виявилися підприємства Буринського – 15, Охтирського – 10, Сумського районів – 8.