Районна газета

ЯК ЗДІЙСНЮВАТИ ДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ НАВЧАЛИ ПРЕДСТАВНИКІВ ОТГ

В обласному центрі відбувся дводенний семінар-треніг: «Закон «Про публічні закупівлі» від теорії до практики. Особливості роботи з майданчиками та веб-порталом prozorro.gov.ua» для представників ОТГ, котрі опікуються питаннями фінансів на своїх територіях

Тренінг проводили головний редактор журналу «Радник у сфері державних закупівель» Крістіна БЄЛЯКОВА та експерт журналу Юрій ШАПОВАЛ. Представникам ОТГ розповідали, як проводити процедури закупівель та надавали ґрунтовні роз’яснення змін до чинного законодавства. Говорили про особливості закупівельного процесу.

Окремо йшла мова про створення тендерних комітетів та уповноважених осіб замовника, визначення предмету закупівель. Також йшлося про планування закупівельних процедур, допорогові закупівлі, особливості складання тендерної документації та процедуру проведення відкритих торгів.

За словами радника з питань управління місцевими фінансами Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Юрія ПЕТРУШЕНКА, захід організовано за ініціативи Центру з метою навчити фінансистів ОТГ, як правильно здійснювати державні закупівлі.

«Сумський ЦРМС розширює межі своєї діяльності, і «сьогодні» займається супроводом та організацією ефективної роботи громад, адже ОТГ потребують якісного підходу як в управлінні, так і у використанні фінансових ресурсів. Тому тему семінару із здійснення публічних закупівель обрана не випадково», – зазначає Юрій Петрушенко.

Система Prozorro є досягненням новітньої фінансової історії України. Система, що дозволяє зекономити державні коштів та направити їх на вирішення інших питань життєдіяльності території, зазначає експерт. Prozorro була відзначена на багатьох міжнародних преміях, і є дієвим інструментом для громад, вони також можуть за допомогою системи економити, дешевше, швидше закупати певні послуги.

Захід відбувся за підтримки програми «U-LEAD з Європою».