Районна газета

В РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ВІДБУЛАСЬ НАРАДА ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОЦЕДУРИ ЕЛЕКТРОННИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

14 березня 2016 року перший заступник голови райдержадміністрації Валентина Перепелиця провела нараду щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів, участь у якій взяли виконуючий начальника відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Анатолій Гагін, керівники бюджетних установ району. Під час наради було акцентовано увагу присутніх на тому, що для багатьох країн світу застосування електронних державних закупівель уже давно не в дивину.«До середини 2016 року всі країни Європейського Союзу перейдуть на обов’язкове застосування електронної форми державних закупівель. До закупівель в електронній формі долучилися також і в Грузії, Казахстані, Білорусії, Південній Кореї. Перспектива приєднання до електронних закупівель уже не за горами й для України» - зауважила Валентина Олександрівна.

Чого й надалі очікувати замовникам державних закупівель та механізм надання підтримки, державним замовникам та учасникам розповів Анатолій Гагін. Зокрема він підкреслив, що згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 травня 2015 року №501-р «Про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів» розпочато реалізацію пілотного проекту, направленого на забезпечення прозорості витрачання коштів.

Під час реалізації пілотного проекту його учасники проводять електронні закупівлі товарів з використанням автоматизованої інформаційної системи, яка забезпечує прозорість результатів закупівель.

Запровадженням пілотного проекту передбачено впровадження процедури електронних закупівель товарів, вартість яких не перевищує суми, визначеної законами України «Про здійснення державних закупівель» та«Про публічні закупівлі».

 «Електронною системою, що відповідає зазначеним вимогам є система електронних державних закупівель «ProZorro». Замовники самостійно приймають рішення щодо участі в пілотному проекті, тож прошу вас розглянути можливість взяти участь у даному проекті та надати свої пропозиції до райдержадміністрації», - зазначила Валентина Олександрівна

Закон України «Про публічні закупівлі» забезпечує поширення системи електронних закупівель протягом 2016 року у 2 етапи: з 1 квітня – для центральних органів виконавчої влади та замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання; з 1 серпня – для решти замовників.

 У ході наради також було розглянуто та вивчено постійні кошториси (розписи) на 2016 рік Буринської районної центральної лікарні, комунального закладу Буринської районної ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги у Бурайонні» та відділу освіти Буринської районної державної адміністрації щодо забезпечення проведення допорогових закупівель товарів і послуг, вартість яких не перевищує межі, встановлені частиною 1 статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель», у рамках пілотного проекту «ProZorro».