Районна газета

СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ, ЯК ОДИН ІЗ ВИДІВ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ

04.06.2020 начальником Буринського районного сектору філії Державноїустанови «Центр пробації» в Сумській області Вірою Коняєвою проведено ряд зустрічей із керівництвом органів місцевого самоврядування з метою з’ясування труднощів, які виникають при виконанні рішень суду щодо осіб, на яких накладено адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт

Зокрема, з головами Дяківської, Хустянської, Чернечослобідської сільських рад розглянуто ряд питань, які доводиться вирішувати керівництву сільських рад при виконанні даного виду стягнення.

Тягар організації виконання суспільно корисних робіт покладається на органи місцевого самоврядування, що ним абсолютно не властиво.

Органи місцевого самоврядування, відповідно до ст. 31-1 КУпАП, повинні визначати види оплачуваних робіт і об’єкти для їх виконання. Нині вони зобов’язані приймати на роботу та оплачувати з місцевих бюджетів працю осіб, які мають заборгованість з аліментів, додатково перераховуючи кошти на оплату судового збору та оплату послуг державних виконавців за складений протокол і перерахування коштів.

Це не лише «відбирає» робочі місця у населення, а й примушує місцеві органи влади створювати зайві та не потрібні робочі місця, оскільки їх чисельність зумовлена не потребами підприємства, а лише числом осіб, яким призначене це стягнення. У значній кількості підприємств кошти на оплату праці цієї категорії взагалі відсутні і виконання рішення суду про накладення стягнення у виді суспільно корисних робіт під питанням. Крім того, суми, які потенційно може заробити порушник, є незначними і не покривають всієї заборгованості або хоча б її значної частини.

Практика застосування суспільно корисних робіт призводить до протиріч при оформленні, відповідно до чинного трудового законодавства, адже сама модель цього стягнення є абсолютно нелогічна з позиції теорії трудового права.

Правовідносини, що виникають між власником підприємства та порушником на якого накладено адміністративне стягнення у виді суспільно корисних робіт, мають низку ознак, притаманних трудовим відносинам, однак чинним законодавством не передбачено укладання трудового чи цивільно-правового договору.

Зокрема склалася поширена практика оформлення порушників на період відбування адміністративного стягнення відповідно до норм трудового законодавства, укладаючи з ними трудовий або цивільно-правовий договір, що в результаті призводить до порушення власниками підприємств ст. 128 КЗпП України (Обмеження розміру відрахувань із заробітної плати), оскільки кошти за оплату виконання суспільно корисних робіт повним обсягом перераховуються на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби.

За результатами, учасники зустрічі дійшли висновку про необхідність внесення змін до законодавства щодо виключення деяких норм із законодавчих актів щодо адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт.

Начальник  Буринського

районного сектору філії 

Державної установи

«Центр пробації» в Сумській області                                                   Віра КОНЯЄВА