Районна газета

ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ВИБОРЦІВ: АСПЕКТИ ФУНКЦІОНУВАННЯ

Минає шість років з моменту створення структури Державного реєстру виборців. Чотири роки працівники відділів ведення Реєстру мають змогу працювати в автоматизованій інформаційно-телекомунікаційній системі «Державний реєстр виборців», створеній за новітніми технологіями.

Однією з основних засад ведення Реєстру є його постійність. Тобто Державний реєстр виборців працює не тільки під час виборчих кампаній. Регулярно поновлюються його дані, вдосконалюються технології, створюється нове програмне забезпечення. Нa основі поданих в установленому порядку документів працівники відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Буринської районної державної адміністрації вносять нові записи про виборців, зміни до персональних даних виборців та їх виборчі адреси. Основна частина змін у базі даних Реєстру відбувається під час періодичного поновлення, яке проходить щомісяця. Але найбільш достовірна інформація надходить безпосередньо від виборців. За час функціонування Реєстру до відділу звернулись 684 виборці щодо включення їх у базу даних, 368 виборців щодо зміни ідентифікаційних даних, зареєстровано 315 заяв щодо зміни виборчої адреси. На жаль, висока активність виборців спостерігається винятково у передвиборчий період.

Варто нагадати, що кожен виборець має право звернутися до органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру себе чи інших осіб, запису про себе чи інших осіб, виправлення недостовірних відомостей щодо себе або інших осіб. Також виборець має право отримувати інформацію про використання своїх персональних даних, одержувати на безоплатній основі вичерпну інформацію про свої персональні дані, внесені до Реєстру, оскаржувати в установленому порядку дії чи бездіяльність органів Реєстру.

Віднедавна Державний реєстр виборців став ще ближчим та доступнішим для громадян. Кожний, хто має доступ до мережі Інтернет може відвідати «Особистий кабінет виборця». Цей програмний ресурс функціонує в тестовому режим на офіційному веб-сайті Державного реєстру виборців.

Для того, щоб отримати інформацію про своє включення до Реєстру виборцю необхідно лише зареєструватись на вказаному ресурсі та правильно (згідно з паспортом) вказати свої дані. Через деякий час на вказану електронну адресу надійде відповідь на запит. Поки що через «Особистий кабінет виборця» можливо лише отримати інформацію стосовно свого включення чи невключення до Державного реєстру виборців.

Як показує практика, найчисельнішою категорією невключених до Реєстру виборців є особи, яким виповнилось 18 років і які набули право голосу. У більшості випадків це пояснюється зміною місця проживання у зв'язку з навчанням. Проте, мабуть, кожен випускник школи чи студент-першокурсник має доступ до мережі Інтернет і може перевірити своє включення чи невключення до Реєстру за допомогою «Особистого кабінету виборця» та звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців для вирішення питання внесення змін до Реєстру. Також рекомендується перевірити інформацію у базі даних Реєстру особам, які звільнились з лав Збройних сил України, вибули з місць позбавлення волі та тим, які з різних причин були відсутні у списках виборців на останніх виборах і не брали участі у голосуванні.

Відділ ведення Державного реєстру виборців Буринської райдержадміністрації працює з 8.00 до 17.15 (у п'ятницю до 16.00) за адресою м.Буринь, пл.Першотравнева, 20, кабінет 103 (перший поверх адмінбудинку).Телефон: (05454)2-45-14.

 

Начальник відділу ведення Державного

реєстру виборців апарату Буринської

районної державної адміністрації                                            А.П.Борщенко