Районна газета

ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ АПАРАТУ БУРИНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ОСНОВНИХ ЗАВДАНЬ РЕЄСТРУ ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ВИБОРЦІВ»

02 жовтня 2017 року відбулась апаратна нарада при голові районної державної адміністрації Бойку В.М. на якій розглянуто питання про роботу відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Буринської районної державної адміністрації щодо реалізації основних завдань Реєстру відповідно до Закону України «Про державний реєстр виборців» інформувала начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Борщенко А.П. Антоніна Петрівна проінформувала, що відповідно до пункту 1 статті 2 Закону України “Про Державний реєстр виборців”  основними завданнями Реєстру є:

1) ведення персоніфікованого обліку виборців;

2) складання списків виборців для проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, всеукраїнських та місцевих референдумів.

 

Станом на 26.09.2017 у Реєстрі налічується 22894 виборці, виборча адреса яких відноситься до Буринського району. Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Буринської районної державної адміністрації здійснює поновлення бази даних Реєстру на підставі відомостей, що подаються органами, закладами, установами щомісячно до 5 числа. Суб’єктами подання відомостей  до відділу ведення Державного реєстру виборців є 29 установ та організацій: районний сектор Управління Державної міграційної служби України в Сумській області, відділ ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Сумській області, Буринський районний суд, виконкоми міської, сільських рад, Буринська центральна районна лікарня, управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, районний територіальний центр соціального обслуговування населення.       

З вступом у дію прикінцевих Положень Закону України від 10 грудня 2015 року №888-УІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг" з 4 квітня 2016 року повноваження у сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб делеговані виконавчим органам міської та сільських рад. У зв’язку з цим стаття 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців" доповнена пунктом 12, у відповідності до якого  уповноваженою посадовою особою органу реєстрації, починаючи з 5 травня 2016 року і надалі  щомісяця до 5 числа   передбачено подання до відділу ведення Державного реєстру виборців відомостей про: 

- громадян України, зареєстрованих за місцем проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, яким протягом наступного місяця виповниться 18 років;

- виборців, які протягом попереднього місяця зареєстрували своє місце проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці;

- виборців, які протягом попереднього місяця зняті з реєстрації за місцем проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці.

Постановою Центральної виборчої комісії від 9 березня 2016 року №69 “Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 13 січня 2011 року № 6” поновлено перелік суб’єктів та форми подань з відомостями про виборців (осіб), на підставі яких здійснюється періодичне поновлення персональних даних Державного реєстру виборців.

За період з початку 2017 року суб’єктами надані відомості щодо осіб, яким виповнилось 18 років, осіб, громадянство яких припинено, які набули громадянства, виборців, зареєстрованих на території району, знятих з реєстрації, які отримали паспорт у зв’язку зі зміною прізвища, ім’я, по батькові, визнаних недієздатними, померлих. Відомості про виборців подаються до відділу ведення Державного реєстру виборців у встановлені законодавством терміни, за формами, встановленою постановою Центральною виборчою комісією від 13.01.2011 №6. За 9 місяців 2017 року суб'єктами подання надано для опрацювання  відомостей до відділу ведення Державного реєстру виборців щодо 1300 виборців, з них: 397 виборців, зареєстрованих на території Буринського району, 239 — знятих з реєстрації, 444- померлих, 101 — змінено прізвище, 115 — виповнилось 18 років, 2- набули громадянства України, 1 -громадянство припинено, 1 - визнано судом недієздатною особою. Крім цього, працівниками відділу створено 47 ініціативних відомостей за результатами опрацювання відповідей на запити відділу щодо уточнення персональних даних та виборчої адреси 515 виборців (у зв’язку з внесенням до паспортів виборців повної виборчої адреси, так як раніше вказувався лише населений пункт).  

З метою внесення змін до Реєстру виборців видано 244 накази стосовно 2254 виборців, з них: внесення запису — 41 наказ щодо 139 виборців, внесення змін до персональних даних та виборчої адреси — 144 накази щодо 1636 виборців, знищення запису у зв’язку з виявленням кратного включення виборця 1 наказ щодо 2 виборців, знищення запису, що міститься у базі даних Реєстру, стосовно особи, яка померла або громадянство України якої припинено, термін зберігання якої згідно із Законом України “Про Державний реєстр виборців” з відповідною службовою відміткою становить п'ять років після настання зазначених обставин — 58 наказів щодо 477 записів.

З метою уточнення відомостей Реєстру у серпні-вересні 2017 року здійснено перевірку правильності виборчих адрес виборців з відповідальними за подання відомостей про виборців працівниками сільських рад (Воскресенська, Жуківська, Олександрівська, Степанівська, Суховерхівська, Успенська, Червонослобідська). За результатами уточнення надіслані запити до Буринського РС УДМС України в Сумській області та відповідних органів реєстрації міської і сільських рад. При проведенні автоматизованого контролю коректності персональних даних виборців та встановленні факту невключення виборця до Реєстру, неправомірного або кратного включення, неправильностей у персональних даних виборця проводилось уточнення персональних даних Реєстру шляхом подання запитів до відповідних установ. З початку року відділом направлено 17 запитів стосовно 675 виборців. Всі відповіді опрацьовані та внесені відповідні зміни.

У  зв’язку з проведенням виборів суб’єктам подання відомостей про виборців надіслані листи про зміну періодів подання відомостей про виборців для формування попередніх та уточнених списків виборців.

Проведені навчання з суб’єктами подання відомостей:

12.01.2017 - при керівнику апарату районної державної адміністрації з питання правильності заповнення форм періодичного поновлення бази даних Державного реєстру виборців;

09.06.2017 - при голові районної державної адміністрації з питання якості подань періодичного поновлення бази даних Державного реєстру виборців;

12.09.2017 - при голові районної ради щодо виконання органами реєстрації міської та сільських рад вимог законодавства України щодо ведення Державного реєстру виборців. Зокрема, щодо подання повних та достовірних відомостей про виборців при поновленні бази даних Реєстру, в тому числі 18-річних, про що наголошувалось у дорученні Прем’єр-Міністра України  до Центральної виборчої комісії.

За 9 місяців 2017 року до відділу ведення Державного реєстру виборців звернулось 11 виборців: щодо включення до Реєстру — 7 виборців, щодо зміни ідентифікаційних даних - 3 виборці, щодо зміни виборчої адреси — 1 виборець. Всі заяви розглянуті, внесені зміни до Реєстру виборців.

З початку 2017 року на території Буринського району проведено двоє проміжних виборів депутатів сільських рад: Клепалівська сільська рада (02.04.2017), Пісківська сільська рада (30.04.2017). Відділом ведення Державного реєстру виборців виконані у визначені законодавством терміни всі необхідні заходи щодо формування та передачі попередніх, уточнених списків виборців та іменних запрошень виборцям дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць, що діють на постійній основі. Проведено навчання для дільничних виборчих комісій щодо порядку уточнення попереднього списку виборців (надана пам’ятка ДВК щодо роботи зі списками виборців, зразки заяв: про внесення уточнень до списку виборців; про забезпечення голосування виборця за місцем перебування; про бажання виборця,  у якого встановлено відмітку НСП, проголосувати в приміщенні для голосування), а також щодо внесення змін до уточненого списку виборців.     

Постановою Центральної виборчої комісії від 18 серпня 2017 року №164 призначені перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року, в тому числі депутатів Буринської міської ради та Буринського міського голови. На підставі інформації Буринської міської виборчої комісії Центральній виборчій комісії надані відомості про місцезнаходження міської виборчої комісій, відомості про спеціальні рахунки міської виборчої комісії для внесення грошової застави місцевими партіями політичних організацій, які висунули виборчі списки кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду міського голови, та кандидатами на посаду міського голови, висунутими шляхом самовисування, відомості про утворення територіальних виборчих округів для проведення перших виборів депутатів Буринської міської ради. Відповідні форми в електронному вигляді передані до Центральної виборчої комісії за допомогою FTP сервера Державного реєстру виборців. Відомості щодо утворення територіальних виборчих округів Буринської міської об’єднаної територіальної громади внесені до відповідної підсистеми автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи “Державний реєстр виборців”.

Вважаю, що відділ ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації в повному обсязі виконує покладені на нього завдання та обов’язки. Пропоную дану довідку взяти до відома.