Районна газета

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ СЬОГОДЕННЯ РОЗГЛЯНУЛИ НА ЗАСІДАННІ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ БУРИНСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

Під керівництвом голови громадської ради Петра ЖУКА, її членів, за участі першого заступника голови Буринської районної державної адміністрації Валентини ПЕРЕПЕЛИЦІ, заступника голови Буринської районної державної адміністрації Олексія ПОЛОЖІЯ, керівника апарату Буринської районної державної адміністрації Алли ГАЙДУКОВОЇ, голови Буринської районної ради Євгенія РЯБОКОНЯ відбулося чергове засідання громадської ради

У рамках заходу розглянуто чимало актуальних питань, важливих для сфери пенсійного забезпечення та медичної галузі.

Про стан виконання управлінням Пенсійного фонду України державних соціальних гарантій у сфері пенсійного забезпечення у Буринському районі доповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління Пенсійного фонду України в Буринському районі Сумської області Людмила ЗІКРАТА.

Зокрема, вона повідомила про те, що станом на 1 вересня 2018 року загальна кількість пенсіонерів по Буринському району становить 9003 особи. Фактичні видатки, пов’язані з виплатою пенсій та допомог за 8 місяців поточного року склали майже 140 млн. грн. Загальна сума надходжень власних доходів, які адмініструє Пенсійний фонд та частини єдиного соціального внеску, яка спрямовується до бюджету Пенсійного фонду за січень - серпень поточного року по району склала 32,9 млн. грн. Забезпеченість власними коштами на виплату пенсій та допомог по Буринському району -23,5%.

З початку року призначено пенсії 184 громадянам, що на 20 осіб менше ніж у 2017 році. Прийнято 18 рішень про відмову у призначенні пенсії, найбільша частина з яких обумовлена відсутністю у заявників необхідного страхового чи спеціального стажу. Прийнято на облік, продовжено виплату у зв’язку з втратою годувальника та по інвалідності, переведено на отримання іншого виду пенсій 136 осіб.

Станом на 01.09.2018 середній розмір пенсії склав 1961,90 грн.

«Прикрим є той факт, що на сьогодні співвідношення кількості пенсіонерів до кількості працюючих по району складає 2,5», - додала Людмила Петрівна.

Про стан виплати заробітної плати працівникам медичної галузі інформував Валерій КОСТЕНКО, тимчасово виконуючий обов’язки начальника фінансового управління Буринської районної державної адміністрації. 

«Незабезпеченість у коштах на заробітну плату з нарахуваннями станом на 01.02.2018 по районному бюджету складала 6,5 млн. гривень. У результаті проведених заходів станом на 01.09.2018 незабезпеченість обліковується в сумі 4,7 млн. гривень (2,5 місячних фонда заробітної плати).

Станом на 13.09.2018 року на виплату заробітної плати з нарахуваннями по галузі охорона здоров’я профінансовані кошти в сумі 12,4 млн. гривень. Заборгованість по оплаті праці становить 0,8 млн. гривень або 0,5 місячного фонду заробітної плати», - наголосив Валерій Володимирович.

Усі питання, винесені на розгляд громадської ради, викликали жваве зацікавлення та обговорення з боку представників інститутів громадянського суспільства району.

Крім того, з ряду питань, за рішенням членів ради, будуть направлені листи до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та звернення до депутата обласної ради.