Районна газета

ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ МЕДИЦИНИ НА ЗАСІДАННІ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ БУРИНСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

Відбулося чергове засідання громадської ради при Буринській районній державній адміністрації.

Участь у роботі взяли її члени, голова Буринської районної державної адміністрації В.М.Бойко, перший заступник голови Буринської районної державної адміністрації В.О.Перепелиця, заступник голови Буринської районної державної адміністрації О.Б.Положій, керівник апарату Буринської районної державної адміністрації А.С.Гайдукова, голова Буринської районної ради Є.В.Рябоконь, заступник Буринського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради С.І.Чередник,  головний лікар Буринської центральної районної лікарні ім.проф.М.П.Новаченка З.О.Сидорук, головний лікар «Центру первинної медико-санітарної допомоги» В.А.Старосвєт, завідувач інфекційним відділенням Буринської центральної районної лікарні ім.проф.М.П.Новаченка М.І.Бавикін, заступник головного лікаря Буринської центральної районної лікарні ім.проф.М.П.Новаченка Л.О.Давидовська, редактор Буринської районної газети «Рідний край» Л.В.Мазнова.

Першим питанням порядку денного розглядалося про захворюваність на туберкульоз у Буринському районі та міри профілактики. Із змістовною доповіддю виступив головний лікар Буринської центральної районної лікарні ім.проф.М.П.Новаченка Зоя Сидорук. «У 2017 році у Буринському районі виявлено 21 хворого на активну форму туберкульозу. Показник захворюваності населення на туберкульоз у нашому районі становить 85,1 на 100 тисяч населення при обласному показнику 50,7 на 100 тисяч населення та середньому показнику по Україні 45,1 на 100 тисяч населення. Тобто, захворюваність на туберкульоз у Буринському районі в 1,7 рази вища ніж по області та майже в два рази вища ніж по Україні. У порівнянні з 2016 роком показник захворюваності зріс у районі майже на 11 процентів», - зазначила Зоя Олексіївна. Також вона наголосила на тому, що своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для його ефективного лікування. Не зволікайте проведенням туберкулінодіагностики у дітей, профілактичними флюорографічними оглядами, дотримуйтеся здорового способу життя, раціонального повноцінного харчування, правил особистої гігієни – це стане запорукою здоров’я та вагомим кроком на шляху протидії епідемії.

Наступним актуальним та нагальним питанням члени громадської ради обговорили про стан реформування охорони здоров’я.

«Нині у  медичній галузі району є багато проблем, сподіваюся, що це засідання сприятиме пошуку спільних рішень, які дозволять поліпшити стан системи охорони здоров’я у районі та громаді, як для пацієнтів, так і для лікарів,  - зазначив голова Буринської районної державної адміністрації Василь Бойко.

Стосовно кожного питання, які розглядалися на громадській раді при Буринській районній державній адміністрації, прийняті відповідні рішення та надані доручення.