Районна газета

МЕДИЧНА РЕФОРМА: ЯКІСНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА СВОЄЧАСНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА

Медична  реформа стосується кожного з нас. Її мета – забезпечити всім громадянам України рівний доступ до якісних медичних послуг та перебудувати систему охорони здоров’я так, щоб у її центрі був найбільший скарб людини – її здоров’я.

Тому на розширеному засіданні у форматі «круглого столу» за ініціативи громадської ради при Буринській районній державній адміністрації  обговорили питання на тему: «Охорона здоров’я: стан реформування».

Участь у нараді взяло керівництво райдержадміністрації, райради, міської об’єднаної територіальної громади, голова громадської ради при Буринській райдержадміністрації та її члени, представники медичної галузі, громадськість та засоби масової інформації.

«Питання здійснення реформ у медицині зараз на часі, адже проблем у галузі дуже багато і їх потрібно вирішувати зараз, не відкладати на потім, спільми зусиллями», - зазначив Василь Михайлович.

Присутні мали змогу обговорити процес  реформування галузі охорони здоров’я та висловили своє бачення щодо майбутніх змін, проаналізували  сучасний стан фінансування медицини району,  якості надання медичних послуг населенню.

Головний лікар центральної районної лікарні Зоя Сидорук наголосила, що зараз у першу чергу стоїть гостро питання щодо збереження існування первинної і вторинної допомоги головним завданням якої – забезпечити якісну і кваліфіковану медичну допомогу.

Керівники району, представники медичної галузі, громадськість були одностайні у тому, що питання реформування медицини потрібно ретельно і глибоко вивчати, підходити до кожних кроків дуже виважено.

Турбує керівників лікувальних установ і те, щоб у ході реформування медпрацівники не втратили роботу. – Ми повинні чітко знати, що ми маємо робити, адже як прикро, коли втрачаєш професіоналів своєї справи, - зазначив Віталій Старосвєт, головний лікар комунального закладу райради «Центр первинної медико-санітарної допомоги».

Кожен із учасників «круглого столу» мав змогу висловити свою думку та бачення стосовно розв’язання проблем охорони здоров’я у Буринському районі.

Підводячи підсумки голова громадської ради при Буринській районній державній адміністрації Петро Жук зазначив, що ми повинні спільними зусиллями зберегти заклади охорони здоров’я та підняти їх ще на вищий рівень.