Районна газета

ЧІТКО РОЗСТАВЛЕНІ ПРІОРИТЕТИ ДОПОМАГАЮТЬ СЛУЖБІ ЗАЙНЯТОСТІ СУМЩИНИ АКТИВНО ЗАПРОВАДЖУВАТИ НОВІ ФОРМИ ТА МЕТОДИ РОБОТИ

З робочим візитом на Сумщині перебувають заступник голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Юлія ЖОВТЯК та заступник начальника управління-начальник відділу капітального будівництва Сергій РОЙ

14 лютого вони ознайомилися з матеріально-технічною базою Сумського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, вивчали його діяльність та спільно з керівниками обласної служби зайнятості обговорили концепцію розвитку навчального закладу на 2019-2021 роки.

Зокрема, відзначалося, що сумчани активно впроваджують неформальне, дистанційне та дуальне навчання. Нові форми навчання, які віднедавна запровадив Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, дає позитивний результат. Хоча на початку у нас були деякі побоювання, - говорить директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир ПІДЛІСНИЙ.  

Тепер можна констатувати незаперечний факт – ми обрали єдино правильний шлях співпраці з безробітними та роботодавцями. Посудіть самі: цього року у нашому центрі здобували конкурентоспроможні професії та підвищували кваліфікацію майже 5,5 тисяч чоловік. Половина з них скористалася зручною та ефективною формою навчання. Упровадження неформального, дистанційного та дуального навчання дає можливість суттєво економити кошти на підготовку спеціалістів, спрощує доступ безробітних до обрання необхідної для роботодавця спеціальності.

За словами директора Сумського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості Михайла ГУЗЯ, нові форми навчання знайшли постійну прописку у практичній діяльності. Навчальний заклад зараз готує фахівців дев’яти спеціальностей робітничого профілю, продавців, манікюрників тощо. Найбільшою популярністю серед шукачів роботи користуються зварники пластмас, швачки, оператори поштового зв’язку. 

Представницька делегація ознайомилася також з роботою навчального відділення Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» в с. Хоружівка Недригайлівського району, яке розпочало діяльність 18 жовтня 2018 року.

На вимогу часу та у зв’язку із суттєвими змінами ситуації на ринку праці обласна служба зайнятості активно запроваджує нові форми та методи роботи, - розповідає директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир ПІДЛІСНИЙ.

З метою сприяння реформі децентралізації в Україні, розширення можливостей місцевих громад, підвищення ефективності та результативності роботи громади та надання методичних і консультативних рекомендацій фахівцями різних сфер діяльності громади на базі навчального відділення Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» створений перший і поки що єдиний в Україні Центр сприяння розвитку об`єднаних територіальних громад Державної служби зайнятості у Сумській області.

Голова Недригайлівської райдержадміністрації Сергій ПАНЧЕНКО та селищний голова Недригайлова Ігор ОСТАПЧУК детально розповіли про тісну взаємодію служби зайнятості з виконавчою владою та об’єднаною територіальною громадою.

Юлія ЖОВТЯК ознайомилася з інфраструктурою с. Хоружівка як модельного об’єкту для підготовки спеціалістів в ОТГ за напрямками, що забезпечують їх життєдіяльність. 

За ініціативи обласного центру зайнятості голова Сумської обласної державної адміністрації М.КЛОЧКО підписав доручення «Про міжвідомче забезпечення організації діяльності Центру сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад державної служби зайнятості у с. Хоружівка Недригайлівського району», яким керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, центру розвитку місцевого самоврядування, відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», регіонального відділення асоціації сільських та селищних рад, державного закладу післядипломної освіти «Сумський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій» зобов’язано сприяти інформаційно-просвітницькому розвитку ОТГ шляхом участі у семінарах, нарадах, навчанні, інших заходах, які проводяться для посадових осіб органів місцевого самоврядування та членів громади з актуальних для них питань; забезпечувати періодичне інформаційне наповнення Центру сприяння розвитку ОТГ служби зайнятості шляхом надання інформації відповідно до повноважень за такими напрямками – організація охорони громадського порядку, цивільний захист населення та охорона праці, запровадження енергозберігаючих технологій у енергетиці, санітарне та епідеміологічне благополуччя населення громади, безпечна експлуатація будівель та споруд, соціальна робота, освіта та охорона здоров’я, культура та зелений туризм, землевпорядкування.

На сьогодні спільно з Департаментом агропромислового розвитку, іншими департаментами та управліннями облдержадміністрації підготовлені та прийняті сесією обласної ради зміни до окремих програм. Зокрема, на забезпечення розвитку ОТГ області, на навчання для них фахівців, необхідних спеціалістів для сільських, селищних рад, навчання працездатного населення з числа жителів сільської місцевості проектом заходів щодо реалізації «Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2019 рік та наступні 2020-2021 програмні роки» виділяється щороку 1 млн. грн.

Очікувані результати виконання цього заходу – підвищення рівня обізнаності та ефективності господарської діяльності особистих селянських господарств, збільшення обсягу виробництва товарної продукції сільськогосподарського виробництва.

Протягом нетривалого функціонування навчального відділення Державного навчального закладу «Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» в с. Хоружівка Недригайлівського району, а на його базі - Центру сприяння розвитку об`єднаних територіальних громад Державної служби зайнятості у Сумській області відбулося багато заходів. Обласна служба зайнятості, її структурні підрозділи мають чіткий план дій щодо становлення навчального відділення в с. Хоружівка, його подальшого розвитку. Період становлення проходить у тісній взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування області, керівництва Державної служби зайнятості.

Також заступник голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Юлії ЖОВТЯК зустрінеться з колективами обласного центру зайнятості та центру професійно-технічної освіти за участі заступника голови облдержадміністрації Івана Боршоша, ознайомиться з роботою Сумського міського центру зайнятості, проведе низку бесід з роботодавцями.