Районна газета

#ШАХРАЙГУДБАЙ: ПРОТИДІЯ КАРТКОВОМУ ШАХРАЙСТВУ

Національний банк України запустив Всеукраїнську інформаційну кампанію з протидії картковому шахрайству

Кампанія має назву #ШахрайГудбай, її мета – убезпечити українців від потрапляння в руки шахраїв. Статистика показує, що близько 65% шахрайських дій – це соціальна інженерія, коли люди самі повідомляють шахраям платіжні реквізити своєї картки або здійснюють перекази на рахунки аферистів.

За даними кіберполіції, за перші 5 місяців 2020 року від українців надійшло понад 12 000 заяв про шахрайські операції.

Важливо розуміти, що працівники банків не мають права та повноважень запитувати персональні дані, ПІН-коди до платіжних карток, три цифри на звороті карти, строк дії картки, SMS-коди від банків та мобільних операторів та будь-яку іншу інформацію стосовно ваших рахунків.

Національний банк застерігає та просить бути обачними із повідомленнями, які надіслані із невідомих чи підозрілих номерів: не відповідати на сумнівні/підозрілі SMS-повідомлення; не переходити за посиланнями, що містяться в таких повідомленнях; не дзвонити за вказаними номерами телефонів; не повідомляти свої персональні дані: ПІН-код, термін дії платіжної картки та три цифри на звороті картки, паролі, які надходять в SMS-повідомленнях та пароль до онлайн-банкінгу.


Більше інформації #ШахрайГудбай за посиланням https://bank.gov.ua/promo/stopfraud/

Телефонувати в Кіберполіцію за номером 0 800 505 170 або звертатись онлайн за посиланням https://cyberpolice.gov.ua/ Гаряча лінія Національного банку України - 0 800 505 240.