Районна газета

8 ПРИЧИН, ЧОМУ БЕЗРОБІТНИМ ВАРТО ЗВЕРНУТИСЯ ДО СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

У центрі зайнятості кар’єрні радники допоможуть вам знайти підходящу роботу, поінформують про вільні робочі місця у вашому регіоні та за його межами

Спеціалісти нададуть вам індивідуальні консультації щодо перспектив вашого працевлаштування. Також допоможуть оволодіти необхідними навичками щодо пошуку роботи (зокрема, через інтернет). Ми порадимо, як розкрити свої здібності потенційному роботодавцю.

Пошук роботи – нелегка праця. Проте вам можуть допомогти у цій справі. У даному матеріалі ми презентуємо вісім причин, чому варто звернутися за допомогою до служби зайнятості.

1. ФАХІВЦІ ДОПОМОЖУТЬ ПІДІБРАТИ ПІДХОДЯЩУ РОБОТУ.

У центрі зайнятості кар’єрні радники допоможуть вам знайти підходящу роботу, поінформують про вільні робочі місця у вашому регіоні та за його межами

Спеціалісти нададуть вам індивідуальні консультації щодо перспектив вашого працевлаштування. Також допоможуть оволодіти необхідними навичками щодо пошуку роботи (зокрема, через інтернет). Ми порадимо, як розкрити свої здібності потенційному роботодавцю.

Щодня за сприяння служби зайнятості в Україні роботу знаходять від 2000 до 3000 чоловік.

2. СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ МАЄ НАЙБІЛЬШУ БАЗУ АКТУАЛЬНИХ ВАКАНСІЙ.

Протягом січня-вересня 2019 року кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості складала – 927,7 тисяч.

Станом на 01 жовтня кількість вакансій у службі зайнятості склала понад 130 тисяч одиниць.

За даними Держстату, у першому півріччя 2019 року 1 млн. 43 тис. українців були прийняті на роботу. При цьому служба зайнятості працевлаштувала 440 тис. людей або 42% від загального числа офіційно оформлених працівників.

3. ВИ МОЖЕТЕ ОТРИМУВАТИ ДОПОМОГУ ПО БЕЗРОБІТТЮ.

Перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, ви маєте право на отримання допомоги по безробіттю. Розмір та тривалість виплат залежить від страхового стажу, якого ви набули за період своєї трудової діяльності, розміру заробітної плати за останнім місце роботи та статті, за якою ви звільнилися.

Зареєстрованому безробітному допомога призначається з 8-го дня після реєстрації в службі зайнятості. Тим, хто звільнився з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин (ст. 38 КЗпПУ), виплата допомоги по безробіттю починається з 91-го календарного дня.

Сума допомоги по безробіттю становить: від мінімальної – 610 грн/міс (а якщо ви офіційно працювали більше шести місяців впродовж року перед зверненням до служби зайнятості – то 1 630 грн/міс) до максимальної – 8 028 грн/міс.

Середній розмір допомоги по безробіттю станом на початок жовтня 2019 року становив 3 221 грн.

4. МОЖНА ОТРИМАТИ НОВУ ПРОФЕСІЮ.

Якщо ви не можете знайти роботу за фахом, служба зайнятості надає можливість безкоштовно пройти професійне навчання за 90 ліцензованими професіями. Навчання проходить у центрах професійно-технічної освіти (ЦПТО) державної служби зайнятості або інших навчальних закладах. Служба зайнятості має 11 власних ЦПТО, які оснащені новітньою технікою та устаткуванням. Після закінчення навчання близько 86% слухачів знаходять роботу.

Якщо безробітний навчається не за місцем проживання, він безоплатно забезпечується житлом. Крім того, у ЦПТО є шанс отримати досить унікальні професії, приміром, рибовода, коваля, бондаря, виноградаря або майстра з лозоплетіння.

Протягом січня-вересня 2019 року професійне навчання за направленням служби зайнятості проходили 121,1 тис. безробітних, з них 48,3 тис. осіб навчалися у ЦПТО.

5. ЗА СПРИЯННЯ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ МОЖНА ВІДКРИТИ ВЛАСНУ СПРАВУ.

Якщо для вас не знайшлося підходящої роботи, у службі зайнятості вам запропонують відкрити власну справу. Спершу ви пройдете спеціальне тестування щодо визначення професійних здібностей до підприємницької діяльності. У разі позитивних результатів, вам запропонують пройти спеціальний курс навчання та дізнатися про перспективні види діяльності для конкретного регіону. Фахівці служби зайнятості також допоможуть вам скласти та захистити бізнес-план. Після цього ви отримаєте одноразову допомогу по безробіттю.

Протягом 9 місяців поточного року 1,8 тис. громадян започаткували власну справу за сприяння служби зайнятості. Це одна з найпопулярніших послуг серед шукачів роботи з числа демобілізованих учасників АТО.

6. СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ НАДАЄ ВАУЧЕР НА НАВЧАННЯ.

Без реєстрації в службі зайнятості громадяни можуть отримати ваучер на навчання для підтримання своєї конкурентоспроможності на ринку праці. Документ дає право безкоштовно пройти навчання за спеціальностями у пріоритетних видах економічної діяльності у навчальних закладах України (в тому числі ВНЗ), які мають відповідну ліцензію МОН.

Такі ваучери можуть отримати люди 45+ (до досягнення ними пенсійного віку), а також внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи та демобілізовані учасники АТО з числа інвалідів.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 1 жовтня 2019 року – 20 070 грн). У разі, коли вартість навчання перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання.

У січні-вересні 2019 року ваучер на навчання отримали більше тисячі громадян.

7. МОЖНА ДОЛУЧИТИСЬ ДО ГРОМАДСЬКИХ ТА ТИМЧАСОВИХ РОБІТ.

Під час пошуку постійного місця роботи ви може отримати додатковий заробіток – взяти участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Ці роботи організовуються місцевими адміністраціями та роботодавцями за сприяння служби зайнятості. Приміром, люди виконують роботи в музеях та бібліотечних фондах, також це роботи по догляду за особами похилого віку та інвалідами, по інформуванню населення щодо порядку отримання житлових субсидій, а також роботи з благоустрою та озеленення територій тощо. Це чудовий спосіб підзаробити, при цьому, отримуючи допомогу по безробіттю.

Протягом 9 місяців 2019 року участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру брали 166,4 тисячі громадян.

8. БЕЗРОБІТНІ МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ВІДВІДУВАТИ РІЗНІ ТРЕНІНГИ, В ТОМУ ЧИСЛІ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНІ.

Фахівці служби зайнятості надають послуги з профорієнтації всім громадянам, які потребують допомоги у виборі професії. За допомогою спеціальних тестів фахівці можуть визначити ваші професійні здібності та інтереси.

Так, за 9 місяців поточного року профорієнтаційні послуги отримали майже 2,6 млн. осіб.

Служба зайнятості також організує спільні тренінги та семінари для безробітних з громадськими організаціями, благодійними фондами та соціальними установами. Найбільш популярні – з техніки пошуку роботи, вибору професії, техніки особистісного росту (психологічні тренінги).

У 2018 році запрацювала безкоштовна інтернет-платформа державної служби зайнятості «Профорієнтація та розвиток кар’єри», яка дозволяє всім бажаючим пройти комплексне психологічне тестування у дистанційному форматі та отримати його результати.

І цей перелік відображає лише частину послуг, які надає шукачам роботи державна служба зайнятості. Більше того, асортимент сервісів постійно оновлюється та розширюється, враховуючи потреби клієнтів. Наша основна мета – щоб усі українці та українки мали гідну роботу з достойною заробітною платою.