Районна газета

3 ЧЕРВНЯ 2019 РОКУ У «ХОЛІ ЧЕМПІОНІВ» НА НСК «ОЛІМПІЙСЬКОМУ» БУЛО ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО У СФЕРІ ПРОФЕСІЙНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ МОЛОДІ

Свої підписи під текстом Меморандуму поставили Міністр соціальної політики України Андрій Рева, Міністр освіти та науки Лілія Гриневич, Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов та в. о. Голови Державної служби занятості (Центрального апарату) Ольга Макогон

Мета Меморандуму – створення єдиної площадки для профорієнтаційної роботи з молоддю, яку можна зробити, об’єднавши зусилля всіх стейкхолдерів.  Головне – допомогти майбутньому випускнику зорієнтуватися на ринку праці і обрати ту професію, яка, по-перше, має попит серед роботодавців, а по-друге, відповідає здібностям та потенціалу дитини.

«Сьогодні ринок праці змінюється, посилюються вимоги роботодавців. З чим має справу служба зайнятості? Майже 47% безробітних, які стають нашими клієнтами, мають вищу освіту, 35 % – професійно-технічну освіту. Проте, на жаль, вони не можуть себе знайти на ринку праці. Ми маємо допомогти нашій молоді зробити свідомий вибір професії. Державна служба зайнятості вже має такий досвід. Активна профорієнтаційна робота – один із пріоритетів служби . Це екскурсії на підприємства, конкурси та ярмарки професій для дітей, професіографічні уроки в школах. Цьогоріч наші профорієнтаційні послуги охопили понад півтора мільйона осіб. Усе популярнішою стає Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри, на якій кожен охочий може пройти онлайн-тестування, визначити свої здібності, оцінити потенціал, а також проаналізувати «м’які навички», – зазначила О. Макогон.

Сторони наголосили на необхідності створення єдиної системи моніторингу самостійної реалізації та працевлаштування випускників. Такий облік ведеться в країнах ЄС і є певною мірою показником якості професійної та вищої освіти. Також обговорювалося питання безперервного навчання, адже в сучасному стрімкому світі кожен успішний спеціаліст має відповідати вимогам часу на розвивати компетенції, яких вимагає роботодавець. 

Окремим пунктом Меморандуму є сприяння профорієнтації дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського спілкування.

Наразі державна служба зайнятості здійснює профорієнтаційну роботу згідно з Програмою щодо професійної орієнтації на 2017-2020 рр., що була затверджена Постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в 2017 році.