Районна газета

НА СУМЩИНІ ПРОВЕЛИ МАЙСТЕР-КЛАС З ЙОГИ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БЕЗ ПАЛІННЯ

У Сумах поруч з Альтанкою просто неба відбувся спортивний інформаційний піар-захід «Дихай вільно у світі без тютюну», організований Сумським обласним центром громадського здоров’я

Метою проведення акції до Всесвітнього дня без тютюнопаління було інформування людей про шкідливі наслідки вживання тютюну та впливу пасивного паління на здоров'я легень.

«Цим заходом ми хочемо показати, що паління – це не просто шкідлива звичка, а небезпечна хвороба, що викликає залежність», – повідомив представник Сумського обласного центру громадського здоров’я Богдан СЮРКАЛО. – Йога є одним із шляхів дихати вільно без куріння».

До громадського заходу приєдналися небайдужі сумчани, відвідувачі та тренери йога-студій «Скайфіл» і «Симетрія». Учасники акції виконували різні дихальні вправи: асани та дихальну гімнастику. За словами тренера з йоги Ганни ДЕРИКОЛЕНКО, дихальна гімнастика сприяє поліпшенню кровообігу, нормалізації лімфотечії та стабілізації діафрагми. Асани допомагають зміцнити тіло, зробити його сильним, витривалим, гнучким і рухливим.

Учасники акції отримали інформаційні матеріали про небезпеку та заборону паління, килимки для заняття спортом, а також  футболки з написом «Життя без тютюну».

Довідково: За інформацією Центру громадського здоров'я МОЗ України, щорічно глобальна тютюнова епідемія забирає з життя понад 8 мільйонів осіб, з яких близько 900 000 не є курцями і вмирають через хвороби, які викликані вторинним тютюновим димом. 85% тютюнового диму ми не бачимо і не відчуваємо. Дим містить токсичні речовини, котрі спричиняють астму, інфаркт, інсульт і навіть рак.

Такі інформаційні заходи як «Дихай вільно у світі без тютюну» сприяють зменшенню масштабів споживання тютюну.