Районна газета

ОДНІ ІЗ НАЙПОТУЖНІШИХ І НАЙЯСКРАВІШИХ ЗМАГАНЬ – КУБОК УКРАЇНИ ІЗ ДРЕГ-РЕЙСИНГУ – ПОВЕРТАЮТЬСЯ НА СУМЩИНУ

В обласному центрі 16 червня на території злітної смуги «Аеропорт Суми» змагатимуться до 50 учасників із усієї України. Потужність деяких болідів перевищує 1000 кінських сил

Як повідомив під час брифінгу в облдержадміністрації начальник обласного управління молоді та спорту Дмитро ЛАНТУШЕНКО, ці змагання стануть святом для сумчан та гостей міста на увесь день.

«Сумщина традиційно протягом багатьох років є одним із центрів розвитку Дрег-Рейсингу. Цього року у Сумах ми відкриваємо всеукраїнські змагання, – говорив він. – Крім визначення переможців змагань, ще буде названо найяскравішого учасника, який отримає Кубок голови облдержадміністрації».

Цього року у змаганнях планується участь таких іменитих пілотів, як Андрій КРАВЧЕНКО (м.Київ) – багаторазовий чемпіон України, майстер спорту України, учасник професійних змагань з автомобільного спорту міжнародного рівня; Сергій СОЛОВЧЕНКО (м.Суми) – багаторазовий чемпіон України, майстер спорту України; Олеся ЛИСА (м.Суми) – чемпіон України, майстер спорту України; Вадим ЛИСИЙ (м.Суми) – чемпіон України.

Як повідомив президент Федерації автоспорту Сумщини Вадим ЛИСИЙ, крім власне змагань, на сумчан чекає виставка ретроавтомобілів, лаунж-зона, розіграші подарунків від спонсорів змагань, в тому числі можливість стати пасажиром дріфт-таксі тощо. Також заплановано політ на повітряній кулі (якщо дозволятимуть погодні умови).

«Відкриття змагань о 12:00. Це будуть видовища для всієї родини, не тільки для чоловіків, – говорив Вадим Лисий. – Змагання є безкоштовними для дітей та учасників бойових дій».

Довідково. Дрег-рейсинг – це гонка по прямій на чверть милі (402 метри) з максимальним прискоренням. У заїзді стартує два автомобілі або мотоцикли, переможець визначається за олімпійською системою, тобто на вибування. Для того, щоб зрівняти початкові шанси учасників, встановлена класифікація за типами приводів та об’єму двигуна. Змагання такого роду користуються неабиякою популярністю та збирають велику кількість учасників і глядачів в усьому світі.