Районна газета

3 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

Люди з інвалідністю не називають себе інвалідами, в цивілізованих демократичних країнах з високою культурою людських відносин, до таких людей ставлення як до людей з надмірними потребами, які потребують додаткової уваги суспільства.

Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю.

 

Проведення Міжнародного дня людей з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі осіб з інвалідністю в політичному, соціальному, економічному і культурному житті. В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав осіб з інвалідністю і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день людей з інвалідністю – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

Буринський районний територіальний центр соціального обслуговування населення вдячний всім керівникам підприємств, організацій та приватним підприємцям, які вже надали або нададуть вище зазначеним особам як грошову, так і натуральну допомогу – продуктами харчування, промисловими товарами, тощо. Ваша підтримка не вирішить матеріальних проблем немічних, але увага з боку оточуючих – більший дар для обділених долею людей. Сподіваємось, що День 3 грудня стане для всіх нас нагадуванням про необхідність постійного вияву співчуття, гуманності та милосердя.

Висловлюємо щиру вдячність усім, хто опікується особами з обмеженими можливостями, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги є проявом милосердя, людяності та любові до ближнього.

 Буринський районний територіальний  

 центр соціального обслуговування 

населення