Районна газета

НА СУМЩИНІ СТАРТУЄ ЩОРІЧНА ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

Акція «16 днів проти насильства» проходить щорічно в Україні та в багатьох країнах світу з 25 листопада по 10 грудня. Цього року в обласному центрі вона стартує 23 листопада о 16:00 біля Альтанки у сквері І. Харитоненка

Як повідомив завідувач сектором сімейної гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Руслан РОЗГОН, основними завданнями акції є привернення уваги до подолання насильства та жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

«На Сумщині за рік налічується близько півтори тисячі звернень щодо насильства в сім’ї. Більшість із жертв – жінки та діти. Хоча варто додати, що 10% від усіх звернень у цьому році – від чоловіків, – зазначив посадовець. – А ще ми бачимо, що досить часто жертвами домашнього насильства стають люди похилого віку».

Заступник начальника обласної Служби у справах дітей Віра ТЮТЮННИК додала, що наразі у них на обліку перебуває 879 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, із них 31 дитина взята на облік з приводу вчинення над нею насильства. Співробітники Служби у справах дітей вживають усі необхідні заходи щодо захисту прав цих дітей.

Акція «16 днів проти насильства» стартуватиме 23 листопада о 16:00 в Сумах біля Альтанки. У її рамках заплановані флешмоб, тематична фотовиставка. Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації в рамках акції підготує соціальний ролик щодо протидії насильства, транслювати який планують на місцевих телеканалах.