Районна газета

ПРОГРАМА «МУНІЦИПАЛЬНА НЯНЯ» НЕ ВПЛИНЕ НА ПРИЗНАЧЕННЯ ДЕКРЕТНИХ ВИПЛАТ ТА ВІДПУСТКУ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ

Про безпідставність чуток щодо відміни декретних виплат при користуванні послугами муніципальної няні у ефірі UA:Суми та обласного радіо говорила тимчасово виконуюча обов'язки директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила МУСІЯКА

Урядова програма «Муніципальна няня» має стартувати з 1 січня 2019 року.  Держава компенсуватиме батькам кошти у розмірі прожиткового мінімуму для оплати послуг няні. На компенсацію можуть розраховувати родини з дітьми до 3-ох років.

Передбачається, що батьки наймають няню для дитини офіційно, самостійно обираючи фахівця і визначаючи умови контролю її роботи. Грошова компенсація на оплату послуг виплачується у кінці року. При цьому всі умови і виплати декретної відпустки та відпустки по догляду за дитиною залишаються відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до проекту «Муніципальна няня», що передбачений постановою Кабміну від 30 травня 2018 р. № 427з 1 січня 2019 року батькам почнуть відшкодовувати послуги няні з догляду за дитиною. Компенсація дорівнюватиме розміру прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

Детальніше: Міністерство соціальної політики України:  https://www.msp.gov.ua/news/16228.html

Радіо «Слобода-FM» https://www.mixcloud.com/slobodafm

UA:СУМИ https://tv.sumy.ua/dekretna-vidpustka-u-2019-rotsi-yaki-zminy-chekayut-na-batkiv/