Районна газета

ОРГАНІЗАЦІЯ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

Статтею  7 Закону України “Про соціальні послуги” передбачено, що фізичним особам, які надають соціальні послуги, призначається  і виплачується компенсаційна виплата. Порядок призначення і виплати компенсації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від  29 квітня 2004 року № 558

При призначенні компенсаційної виплати слід враховувати, що компенсація виплачується  непрацюючим особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

 

Родинні зв'язки між фізичною особою, яка надає послуги та отримувачем соціальних послуг значення не мають.

Особи з інвалідністю, які за станом здоров'я можуть доглядати та доглядають за іншою особою, теж мають право на компенсаційну виплату.

Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму, затвердженого Законом України “Про Державний бюджет” у таких розмірах:

-         15 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю І групи;

-         10 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку,      які      за     висновком лікарсько-консультаційної     комісії     потребують    постійного стороннього  догляду  і не здатні до самообслуговування, особам з інвалідністю II  групи  та  дітям з інвалідністю;

-         7 відсотків – особам з інвалідністю ІІІ групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнаним такими в порядку, затвердженому МОЗ.

Пунктом 5 Порядку передбачено що компенсація призначається та виплачується за місцем проживання, перебування особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги та особою, яка їх потребує, заяв разом з необхідними документами.

Управління праці та соціального захисту населення протягом 10 днів після одержання заяв з необхідними документами розглядає їх та приймає рішення щодо призначення компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги, або відмови.

Компенсація призначається на час встановлення групи інвалідності, або на час, протягом якого особа, що подала заяву про необхідність отримання соціальних послуг, потребуватиме постійного стороннього догляду.

У разі зміни групи інвалідності компенсація призначається в новому розмірі.

Компенсація не виплачується фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким відшкодовуються витрати на надання послуг по догляду відповідно до Законів України:

  1. “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”;
  2.  “Про психіатричну допомогу” – щомісячна грошова допомога малозабезпеченій особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю  І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним;
  3. “Про державну соціальну допомогу особам з  інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” – державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства (І, ІІ, ІІІ груп) та дітям з  інвалідністю до 18 років, та надбавка на догляд за ними;
  4. Постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996р. №832 “Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян”  - щомісячна компенсаційна виплата непрацюючій працездатній особі, яка доглядає особою з інвалідністю І групи, а також за престарілим, який досяг 80-річного віку.

Більш детальну інформацію щодо призначення і виплати  компенсації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.04.04 № 558  можна  отримати в управлінні праці та соціального захисту населення Буринської районної державної адміністрації за адресою: м. Буринь, вул. Пилипа Орлика ,6 в каб. №1, або за телефоном 2 17 20.