Районна газета

СУМСЬКА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ЛИСТОМ ЩОДО ПЕРЕГЛЯДУ ПРОБЛЕМНИХ ПИТАНЬ, ПОВ’ЯЗАНИХ ІЗ НАРАХУВАННЯМ СУБСИДІЙ

Про це повідомили під час апаратної наради, що відбулась під головуванням Миколи КЛОЧКА

Як доповів голові облдержадміністрації директор Департаменту соцзахисту населення Михайло ДУБРОВСЬКИЙ, з наближенням нового опалювального періоду у Сумській області збільшується соціальна напруга серед населення щодо призначення субсидії одному із членів колишнього подружжя, який зареєстрований разом з неповнолітньою дитиною.

 а саме врахування до сукупного доходу домогосподарства доходу одного з батьків дитини, який зареєстрований та фактично проживає за іншою адресою, що порушує конституційне право останніх на соціальний захист.

«Крім того, викликає стурбованість у громадян, які є заручниками ситуації, коли підприємства, в яких виникла заборгованість з виплати заробітної плати, не сплачують єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У зв’язку з тим права на призначення субсидії у вищезазначеному випадку домогосподарства не мають», – зазначив Михайло Дубровський.

Також Положенням про порядок призначення житлових субсидій не передбачена оплата фактичної вартості послуги, у разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка платежу на оплату цієї послуги і отримувачі житлової субсидії повинні сплачувати за послугу навіть тоді, коли нарахування за послугу відсутні або вони менше обов’язкової частки платежу.

З усіх зазначених проблемних питань облдержадміністрація звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення листом від 26 вересня з проханням щодо розгляду цих аспектів на засіданні Комітету.