Районна газета

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСІБ ТА ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ТЕХНІЧНИМИ ТА ІНШИМИ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ МАЄ СТАТИ ОДНИМ ІЗ ПРІОРИТЕТІВ РАЙОННОЇ ВЛАДИ

На цьому акцентував заступник голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ під час апаратної наради

Як повідомив Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло ДУБРОВСЬКИЙ, на сьогодні в області проживає 61,3 тис. осіб з інвалідністю. Більше 15,9 тис. осіб мають ураження опорно-рухового апарату, із них до 2,8 тис. осіб пересуваються за допомогою інвалідного візка. Тому потреба області в технічних засобах реабілітації на 2018 рік становить 8 798 одиниць, у тому числі 1 538 крісел колісних.

За його словами, забезпечено осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю 1 187 одиницями технічних засобів реабілітації (13,5% від потреби), із них 555 кріслами колісними (36,1% від потреби) та 632 одиницями інших технічних засобів реабілітації (8,7% від потреби).

«Сумському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів спрямовано 20,6 млн гривень на забезпечення ТЗР за усіма напрямами використання коштів (протезно-ортопедичні вироби, протезування молочної залози, ортопедичне взуття, крісла колісні (коляски), засоби реабілітації, ремонт ТЗР), що дає змогу забезпечити своєчасне укладання договорів на забезпечення ТЗР, – повідомив Михайло Дубровський. – Органами соцзахисту населення укладено 512 тристоронніх та двосторонніх договорів на забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю технічними засобами реабілітації на суму 10 318,5 тис. гривень, що становить 50,2% від виділеної суми».

Системно організована робота щодо укладання договорів на забезпечення ТЗР структурними підрозділами соціального захисту населення Лебединської Шосткинської, Конотопської РДА.      Одночасно з тим недостатньо організовано роботу в Кролевецькому районі (укладанню договорів лише на 12,5% виділеної суми та використано відповідно 9,1%), Тростянецькому районі (укладанню договорів на 28,6% виділеної суми та використано відповідно 19,8%) та м. Конотоп (укладанню договорів на 24,4% виділеної суми та використано відповідно 24,4%).

«Нова система забезпечення технічними засобами реабілітації ставить на перше місце інтереси та потреби людини з інвалідністю, – підкреслив Вадим Акпєров. –  Саме тому головам райдержадміністрацій, особливо Кролевецького і Тростянецького районів, слід вживати негайних заходів щодо повного та ефективного використання коштів державного бюджету на забезпечення осіб та дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації».