Районна газета

ДО ДНЯ ВШАНУВАННЯ ЛІКВІДАТОРІВ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

Картинки по запросу 14 грудня день вшанування учасників ліквідації аварії на чаес14 грудня  День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Ця  дата була затверджена указом президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Зараз День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС багато хто називає просто днем ліквідатора.

На сьогоднішній день у нашому районі проживає 351 особа, яка має статус громадянина, який постраждав  внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них  209 учасників ліквідації, 79 осіб евакуйованих та переселених із радіаційно забруднених територій, 52 потерпілих дітей, 11 сімей, котрі втратили годувальників, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

З початку нинішнього року на виконання заходів, пов’язаних із соціальним захистом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян, за кодами програмної класифікації надійшло 517,9 тис. грн.

 Державні кошти виділяються на доплати за роботу на радіоактивно-забруднених територіях,  надання додаткової відпустки, щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування особам, віднесеним  до І та II категорії, компенсацію за шкоду, заподіяну здоров'ю, щорічну допомогу на оздоровлення та компенсацію у випадку звільнення та інше.

На реалізацію програми "Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у 2016 році виділено 50,8 тис. грн.

Розпорядженням голови Буринської районної державної адміністрації від 05.02.2016 № 49 затверджений план заходів, пов’язаних із 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи у Буринському районі. Проведені зустрічі представників органів виконавчої влади, з постраждалими, евакуйованими та переміщеними із забруднених територій, з метою виявлення соціальних проблем та визначення шляхів їх розв’язання. За ініціативи голови Буринської районної державної адміністрації, голови Буринської районної ради, управління праці та соціального захисту населення Буринської районної державної адміністрації були виділені кошти з районного бюджету для надання одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме для 1 категорії по 1000,00 грн., для  2 категорії та вдовам по 500,00 грн. Проведено засідання “Круглого столу” з питань соціального захисту населення, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в навчальних закладах проведено  просвітницькі  заходи, тематичні уроки, виховні години, бесіди з теми Чорнобильської трагедії 1986 року, тематичні виставки художньої літератури, архівних документів, присвячених історії Чорнобильської катастрофи, героїзму учасників ліквідації її наслідків.

Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, яких охопив реактор атомної станції.

Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом.

Минули роки, та в наших серцях досі звучить відлуння тих трагічних подій. Ми ніколи не забудемо про самопожертву героїв, які пройшли через усі кола ядерного пекла задля збереження життя і здоров'я прийдешніх поколінь.

 

Начальник управління                                            І.І.Фінцева