Районна газета

ПРО СТАН ДОТРИМАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ НА ТЕРИТОРІЇ БУРИНСЬКОГО РАЙОНУ

Відповідно до Положення про Територіальну державну інспекцію з питань праці у Сумській області, затвердженого наказом Державної інспекції України з питань праці від 15.11.2011 № 11, основним завданням інспекції є здійснення нагляду та забезпечення контролю за дотриманням трудового законодавства роботодавцями області. В межах компетенції у рамках існуючих юридичних процедур державні інспектори праці забезпечують постійний контроль за дотриманням суб’єктами господарювання області трудового законодавства шляхом проведення перевірок та вжиття заходів щодо притягнення порушників трудового законодавства до адміністративної, кримінальної та дисциплінарної відповідальності.

На території Буринського району упродовж І півріччя 2014 року посадовими особами Територіальної державної інспекції з питань праці у Сумській області проведено 11  перевірок додержання трудового законодавства,  з них 4 – за пропозицією місцевих органів влади, 1 – за пропозицією правоохоронних органів. Зокрема проведено перевірку підприємства-боржника із виплати заробітної плати Філії «Буринський райавтодор» ДП «Сумський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України».

У 11 роботодавців Буринського району виявлено 15 порушень трудового законодавства, зокрема, з питань оплати праці – 8, трудових договорів – 1, з питань робочого часу та часу відпочинку – 3, з питань порядку ведення трудових книжок – 2, з питань невиконання нормативів робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів – 1.

За наслідками перевірок державним інспектором праці внесено 4 приписи, за виконанням яких встановлено контроль. До кожного порушника трудового законодавства вжито заходів реагування, передбачених чинним законодавством.

Відповідно до повноважень державними інспекторами праці вживаються заходи щодо притягнення винних посадових осіб до дисциплінарної відповідальності: упродовж І півріччя  2014 року внесено 1 таке  подання.

Положенням про Державну інспекцію України з питань праці, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 386 та Порядком проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів, затвердженим наказом Міністерства соціальної політики України від 02.07.2012 № 390 передбачено, що Державна інспекція України з питань праці та її територіальні органи відповідно до покладених завдань здійснюють контроль за додержанням законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині забезпечення реалізації прав і гарантій  працівників шляхом проведення перевірок роботодавців, які використовують найману працю і не наділені правом проводити оперативно-слідчі дії для встановлення фактів, що підтверджують або спростовують проведення роботодавцем або працівником не зафіксованих у письмовій формі дій.

Зазначаємо, що державні інспектори праці грунтують свої висновки на підставі документів, ведення яких передбачено чинним трудовим законодавством.