Районна газета

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ БЕЗДОМНИХ ОСІБ

Одним із пріоритетних напрямів нашої держави є системна комплексна робота по соціальному захисту окремих верств населення, які вважаються в суспільстві найменш захищеними. Серед них – бездомні особи та особи, звільнені із місць позбавлення волі. Проблема бездомності постає на сьогоднішній день в Україні дуже гостро.

З метою створення необхідних умов для  забезпечення  прав  та свобод  бездомних громадян упроваджується їх облік. Облік бездомних громадян здійснюється за їх переважним місцезнаходженням  на  підставі   особистого  звернення або їх виявлення.

У нашому районі в 2007 році при Буринському районному територіальному центрі соціального обслуговування населення створений та діє центр обліку бездомних громадян, завданням якого є виявлення та ведення обліку осіб даної категорії, вирішення їх проблем та надання соціальних послуг, передбачених законодавством. Районна програма соціального захисту населення на 2013-2016 роки, затверджена рішенням Буринської районної ради 28.11.2013, зобов’язала міського та сільських голів провести відповідну роботу на місцях і, перш за все, по попередженню виникнення бездомності. В разі нагальної потреби при Буринській центральній районній лікарні на соціальні ліжко-місця для тимчасового утримання і лікування бездомних Програмою передбачено виділення коштів з районного бюджету.

Станом на звітний період Центром зареєстровано 1 бездомного громадянина. Спільно з РС УДМС України проведена відповідна робота по відновленню йому втраченого паспортного документу, з січня по березень поточного року особу було влаштовано на соціальне ліжко-місце до Буринської центральної районої лікарні. 

Центр обліку бездомних громадян опікується також соціальними проблемами осіб, що повернулись із місць позбавлення волі, за їх зверненнями. Певна реабілітаційна робота здійснюється спільно з РС УДМС України в Сумській області. Так, у I півріччі 2014 року проведена робота по відновленню втрачених паспортів 2 особам, які повернулися із місць позбавлення волі, та надана одноразова грошова допомога з районного бюджету 4 особам зазначеної категорії на загальну суму 1,3 тис.грн.  

З метою попередження виникнення такого явища, як бездомність, у Буринському районі органами виконавчої влади проводиться робота по обліку житла, де проживають особи похилого віку, одинокопроживаючі, недієздатні, психічно хворі та хворі на алкоголізм.