Районна газета

30 ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

30 липня у світі відзначають Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

Незважаючи на здійснення певних зусиль з боку держави в напрямку протидії торгівлі людьми – проблема торгівлі людьми залишається актуальною і це негативне явище має стійкі тенденції до поширення.

Причини, з яких люди потрапляють до рабства – низький рівень життя, бажання заробити, а також нездатність адекватно оцінити пропозиції роботи від прихованих «работорговців».

Злочин «торгівля людьми» зазвичай прихований. Не всі його жертви хочуть згадувати й переповідати пережиті ними жахіття. Вони соромляться звертатися до спеціальних служб, тому постраждалих стає дедалі більше.

Серед постраждалих не лише молодь. Тут немає вікових обмежень. У бродяжництво та жебракування втягують як дітей, так і літніх людей.

Поняття «торгівля людьми» набуває нового змісту. Сьогодні воно увібрало в себе широкий спектр форм: трудова експлуатація, торгівля органами, сексуальна експлуатація, втягнення у злочинну діяльність та примусове жебрацтво.   

Як правило, злочин починається з того, що торгівці людьми пропонують своїм майбутнім жертвам привабливі можливості працевлаштування. Постраждалі особи дізнаються про дійсні умови праці  лише після своєї появи в місці призначення, коли в неї відбирають паспорт, вимагають відробити гроші, витрачені на оформлення документів, віз та проїзних квитків.

Відповідно до сучасного визначення «торгівлі людьми» вона визначається і без ознаки перетинання державних кордонів. Велика кількість випадків «внутрішньої» торгівлі людьми, що відбувається під час переміщення людей з одного регіону в інший у межах однієї країни. Такі особи страждають від насильства не менше тих, кому доводиться перетинати кордон.

Аби уникнути біди в майбутньому та не потрапити в рабство, слід дослухатись до порад фахівців:

- документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас;

- залиште вдома, своїм друзям чи близьким детальну інформацію про своє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого закордонного паспорту і контракту;

- якщо Ви плануєте взяти шлюб з іноземним громадянином (громадянкою), скористайтеся порадами юриста чи фахівців посольств країни, в якій Ви плануєте жити, стосовно Ваших прав та прав Ваших дітей, народжених за кордоном та в Україні.);

- з'ясуйте номери телефонів українських посольств та консульських представництв у країні, до якої Ви виїжджаєте;

- скористайтесь послугами неурядових організацій та служб, які активно працюють в зарубіжних країнах, надаючи допомогу особам, які опинились у складному становищі;

Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі вимагає об'єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни.

Якщо Ви потрапили у ситуацію торгівлі людьми-телефонуйте:

Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в межах України), 527 (безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Life);

Громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини»  м.Суми: (063) 149 49 03;

Управління соціального захисту населення Буринської районної державної адміністрації:      2 19 67;

Служба у справах дітей Буринської районної державної адміністрації: 2 22 40;

Буринський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді: 2 17 21;

Буринське  відділення поліції ГУ НП в Сумській області: 102.