Районна газета

ЗАСІДАННЯ «КРУГЛОГО СТОЛУ» НА ТЕМУ: «НАСИЛЬСТВО В СІМ’Ї – ЦЕ ПОРУШЕННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ»

10 червня 2019 року в управлінні праці та соціального захисту населення Буринської районної державної адміністрації відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Насильство в сім’ї – це порушення прав людини», де були розглянуті проблемні питання щодо подолання насильства в сім’ї та питання інформування громадськості щодо роботи спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб від домашнього насильства

У заході взяли участь представники служби у справах дітей Буринської районної державної адміністрації, відділу освіти Буринської районної державної адміністрації, районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Буринської районної державної адміністрації, СП Буринського ВП ГУНП  в Сумській області, Буринської центральної районної лікарні ім. професора М.П.Новаченка, представники сільських рад.

Були обговорені існуючі види насильства та реалізація заходів із запобігання та протидії його в сім’ях, над якими працює управління соціального захисту населення, а саме:

- проведення просвітницької роботи серед населення та забезпечення взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у цій сфері;

- проведення спільно із суб`єктами соціальної роботи перевірок факту скоєння насильства;

- прийняття та реєстрація заяв і повідомлень щодо насильства в сім`ї, які надходять від суб`єктів, до компетенції яких належить здійснення заходів із попередження насильства в сім’ї, від виконавчих комітетів сільських рад, від самих громадян.

Також надавались роз’яснення щодо норм законодавства, зокрема адміністративної і кримінальної відповідальності, які застосовуються правоохоронцями до кривдників, зокрема було наголошено на кримінальній відповідальності, яка з 1 січня 2019 року стала доповненням чинного законодавства.

Крім того, були обговорені спеціальні заходи з попередження насильства у сім’ї, зокрема співпраця з органами місцевого самоврядування з метою ефективного реагування на факти здійснення насильства в сім’ї, покращення спектру, доступу та якості соціальних послуг.

По закінченні заходу було досягнуто домовленості  про продовження співпраці стосовно заходів запобігання та протидії домашньому насильству або насильства за ознакою статі.

Попередження насильства сім’ї актуальне не тільки на загальнодержавному рівні, але й на місцевому рівні для забезпечення умов, в яких більшість потерпілих від насильства мали б доступ до якісних послуг, сприяючи поширенню ідеї «нульової» терпимості до насильства в суспільстві.