Районна газета

НА СУМЩИНІ ВИЗНАЧИЛИ ОРГАНІЗАЦІЮ, ЯКА НАДАВАТИМЕ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Для реалізації поставлених завдань із запобігання торгівлі людьми, захисту та допомоги постраждалим особам на 2019 рік з обласного бюджету виділяються кошти в сумі 80 тисяч гривень

У Сумській області статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми встановлено 32 громадянам України, з них 8 – цьогоріч. Із зазначеної кількості, більшість потерпали від трудової експлуатації (28 осіб).

У рамках Обласної цільової соціальної програми розв’язання пріоритетних проблем з використання механізму соціального замовлення на 2019 рік, обласним Департаментом соціального захисту населення проводився конкурс з надання соціальних послуг із запобігання торгівлі людьми, захисту та допомоги постраждалим особам на 2019 рік.

Для участі надійшла пропозиція від Громадської організації «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини», що за підтримки МОМ вже 7 років поспіль опікується питаннями протидії торгівлі людьми, підвищення рівня компетентності громадян з цього питання та допомоги постраждалим.

Після вивчення конкурсної пропозиції, комісією прийнято рішення укласти договір із вказаною організацією, що проводитиме інформування жителів територіальних громад регіону, які постраждали від торгівлі людьми або належать до груп ризику в частині безперешкодного доступу до допомоги, захисту та послуг із попередження рабству.

Також нею буде організовуватися підвищення рівня професійної компетенції фахівців соціальної сфери, які взаємодіють у напрямку протидії торгівлі людьми.