Районна газета

БЛАГОУСТРІЙ ГРОМАДИ – ЙОГО ЖИТТЄВЕ КРЕДО

Питання зайнятості населення в усіх сільських радах є одним із пріоритетних питань соціального захисту. Не є винятком і Біжівська сільська рада. На посаді сільського голови Іван Петрович Лещенко працює з листопада 2010 року. З початку своєї діяльності Іван Петрович тісно співпрацює зі службою зайнятості та проявляє неабияку ініціативу у взаємовідносинах.

Щороку в бюджеті сільської ради передбачаються кошти на заробітну плату безробітних громадян, які будуть залучатися до участі в громадських роботах, затверджується перелік видів громадських робіт, які мають суспільно корисну спрямованість для громади.

Так, у 2012 році в рамках акції «А що ти зробив для Євро 2012 у своєму селі, селищі, місті?» для благоустрою сільської ради було залучено 34 тимчасово незайнятих громадян. Використано на оплату праці 6,0 тис.грн. коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття і 5,2 тис.грн. коштів бюджету сільської ради. За участю безробітних було зроблено капітальний ремонт Меморіалу загиблим воїнам, впорядковані та прибрані від сміття, чагарників чотири кладовища на території сільської ради.

За особистий внесок у співпрацю з районною службою зайнятості з питання організації та залучення незайнятого населення до участі в оплачуваних громадських роботах по благоустрою території сільської ради та з нагоди святкування Дня місцевого самоврядування у грудні 2012 року Лещенка Івана Петровича було відзначено подякою центру зайнятості.

2013 рік став теж плідним щодо громадських робіт. Приймати участь у громадських роботах виявили бажання 24 безробітних. Фінансування громадських робіт здійснювалося на паритетних засадах, було витрачено 6,3 тис.грн. коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття і 6,3 тис.грн. коштів сільського бюджету. Завдяки безпосередній участі сільського голови та тимчасово непрацюючих громадян було зроблено ремонт у сільському Будинку культури, в колишньому дитячому садку обладнано кімнати для проведення ритуальних послуг та урочистих заходів, впорядкована територія навколо Будинку культури від чагарників, а також прибрані сільські кладовища.

За плідну співпрацю з районною службою зайнятості з питання організації та залучення незайнятого населення до участі в громадських роботах по благоустрою території сільської ради з нагоди Дня працівника соціальної сфери у листопаді 2013 року Івану Петровичу була вручена подяка служби зайнятості.

2014 рік – теж не виняток. Ще не розпочалася весна, а Іван Петрович найперший уклав договір на громадські роботи з центром зайнятості. Жителі села приводили в належний стан кладовище, територію навколо Будинку культури, обабіч доріг, вирубуючи чагарники. Було вирубано дикоростучих чагарників на території близько 0,5 га.

І на цьому сільський голова зупинятися не буде, буде робити все задля задоволення потреб односельчан, приведення в ошатний вигляд території сільської ради. І тільки одне засмучує, що безробітні громадяни найближчим часом будуть працевлаштовані на постійну роботу, а планів у активного сільського голови дуже багато.

 

 

 

 

 

 

 

Начальник відділу

взаємодії з роботодавцями Буринського РЦЗ              Руслан Романенко