Районна газета

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ У 2019 РОЦІ ПІЛЬГОВОЇ КАТЕГОРІЇ НАСЕЛЕННЯ ТВЕРДИМ ПАЛИВОМ ТА СКРАПЛЕНИМ ГАЗОМ

Забезпечення реалізації державної політики підтримки населення у вигляді надання пільг готівкою для придбання твердого палива і скрапленого газу є одним із напрямків роботи управління праці соціального захисту населення Буринської районної державної адміністрації

Механізм надання пільг на тверде паливо та скраплений газ визначено постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 77 „Про затвердження Порядку надання пільг на придбання твердого палива за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам”.

Призначення грошової виплати здійснюється на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги згідно із поданою пільговиком заявою.

Граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу на 2019 рік складають: на тверде паливо – 2603 гривень 55 коп. за 1 тону; на скраплений газ – 260 гривень 36 коп. за 1 балон.

Відповідно до чинного законодавства, пільги для відшкодування витрат на придбання твердого палива готівкою надаються інвалідам війни, пенсіонерам з числа медичних, педагогічних, культури та бібліотечних працівників, які працювали в сільській місцевості – 100% від граничної вартості однієї тони 2603 гривень 55 коп., учасникам бойових дій – 75% - в розмірі 1952 гривень 66 коп., учасникам війни та прирівняних до них осіб, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС I та II категорій, ветеранам військової служби та органів внутрішніх справ, багатодітним сім’ям – 50% - в розмірі 1301 гривень 77 коп.

Пільги на відшкодування витрат на придбання одного балону скрапленого газу нараховуються ветеранам війни : інвалідам війни – 100% граничної вартості одного балону 260 гривень 36 коп., учасникам бойових дій – 75% в розмірі 195 гривень 27 коп., учасникам війни та прирівняних до них осіб, багатодітним сім’ям – 50% в розмірі 130 гривень 18 коп.

Додатково інформуємо, що Законом України від 28.12.2014 № 76-VІІІ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» внесено до окремих законів України зміни, якими передбачено надання з 01.07.2015 пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу для учасників війни, багатодітних сімей, пенсіонерів з числа медичних, педагогічних, культури та бібліотечних працівників, які працювали в сільській місцевості за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку визначеному Кабінетом Міністрів України (з 01 січня 2019 року - 2690 гривень) та за адресою реєстрації пільговика не призначена житлова субсидія.

Для нарахування пільг в готівковій формі на відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу пільговій категорії населення, які проживають в сільській місцевості необхідно звернутися до виконкомів сільських, селищних рад, а пільговій категорії громадян, які проживають у містах Буринь, безпосередньо до управління праці та соціального захисту населення за адресою: м. Буринь, вул. Пилипа Орлика, 6, кабінет № 6.

При собі мати:

  1. паспорт;
  2. пільгове посвідчення;
  3. ідентифікаційний номер;
  4. технічний паспорт на газобалонну установку;
  5. номер рахунку в банківській установі ( у разі отримання коштів через установу банку).