Районна газета

ДОПОМОГА БАГАТОДІТНИМ СІМ’ЯМ

З метою покращення матеріального стану багатодітних сімей, створення належних умов для виховання дітей, які виховуються в таких сім’ях, Урядовим рішенням запроваджено новий вид соціальних виплат -  допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях

З 1 квітня 2019 р. багатодітні сім’ї мають право на отримання допомоги.

Щомісячна державна допомога призначається та виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання багатодітної родини.

Доплата стосується не лише тих, хто народив чи народить дитину цього року, кожна сім’я, яка має посвідчення багатодітної, має змогу оформити додаткову допомогу на дитину. Якщо в родині четверо дітей, двом з яких ще немає 6 років, держава виплатить на кожну з них по 1 700 гривень. Це додатково до щомісячних 860 гривень допомоги при народженні дитини.

Допомога призначається і виплачується громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні.

Документи, необхідні для призначення допомоги, подаються заявником особисто.

Для того щоб оформити допомогу на дитину, одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною, за умови пред’явлення паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, слід звернутися  до управління праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання написати заяву на отримання грошей.

При собі також потрібно мати оригінал та копію посвідчення багатодітної сім’ї, та посвідчення дітей з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) без якого оформити допомогу буде неможливо, та копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

Виплата допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів на рахунок отримувача допомоги, відкритий у банківській установі, чи виплачується йому готівкою через виплатні об’єкти національного оператора поштового зв’язку.

 Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.