Районна газета

ПЕНСІОНЕРИ, ЯКІ НЕ ОТРИМАЛИ СУБСИДІЮ ЧЕРЕЗ УКРПОШТУ, МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ЇЇ ЧЕРЕЗ «СИСТЕМУ ТЕРМІНОВИХ ПЕРЕКАЗІВ «ШВИДКА КОПІЙКА»

Про це повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила МУСІЯКА

За її словами, більше 160 тисяч громадян Сумської області у березні мають отримати субсидію готівкою. Більше 100 тисяч – через Пенсійний фонд та Укрпошту, і 58 – через Ощадбанк, а точніше «Систему термінових переказів «Швидка копійка».

Унаслідок технічних проблем, частина пенсіонерів, які отримують пенсію через Укрпошту вдома, не були ідентифіковані Пенсійним фондом як пенсіонери.

Оскільки коригування списків наразі не можливе, бо такі списки були сформовані на центральному рівні станом на 25 число, то отримувачі були переадресовані саме для одержання субсидії через Ощадбанк.

Для врегулювання проблеми, Міністерством соціальної політики України було направлено рекомендаційний лист, щодо отримання у вищезазначеному випадку монетизованої субсидії через сервіс «Швидка копійка» за довіреністю.

Довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування (ст.245 Цивільного кодексу України).

Враховуючи, що до зазначеної категорії одержувачів житлової субсидії потрапили також маломобільні пенсіонери, які проживають у сільській місцевості, документ рекомендовано оформлювати саме на працівників територіальних центрів соціального обслуговування.

У довіреності має бути чітко визначено перелік дій, на які уповноважено довірену особу від імені довірителя, зокрема, отримання житлової субсидії у готівковій формі через платіжну систему «Система термінових переказів «Швидка копійка», відкриття поточного рахунку в АТ «Ощадбанк» та розпорядження ним, отримання банківської платіжної картки, випущеної до такого рахунку.

Що стосується вирішення цього питання у містах, то довіреність на одержання заробітної плати, стипендії, пенсії, аліментів, інших платежів та поштової кореспонденції (поштових переказів, посилок тощо) може бути посвідчена посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання (частина четверта ст. 245 Цивільного кодексу України).

Таким чином, у містах посвідчення довіреності можуть здійснювати за місцем проживання довірителя, зокрема, житлово-експлуатаційні організації, ОСББ, ЖБК тощо.