Районна газета

ОКРЕМІ КАТЕГОРІЇ ГРОМАДЯН СУМЩИНИ ОТРИМАЮТЬ СУТТЄВЕ ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ

Це стосується ветеранів війни, ліквідаторів ЧАЕС, осіб з інвалідністю внаслідок війни, внаслідок аварії на ЧАЕС

За інформацією начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Тетяна ЗЛЕНКО, особи з інвалідністю І групи внаслідок війни, внаслідок аварії на ЧАЕС раніше одержували пенсійні виплати щонайменше у розмірі 4266 грн, з липня пенсія становитиме 10 166 грн.

«Особи з інвалідністю внаслідок війни і аварії на ЧАЕС ІІ групи  будуть отримувати  8 211 грн., ІІІ групи – 5 635 грн. – говорила вона. – Учасники бойових дій Великої Вітчизняної війни та війни з Японією, які досягли 85 років, будуть отримувати не менше 10 166 грн».

Таких осіб у Сумській області 2200 осіб. Середнє зростання складає 4692 грн.

Також для осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та були призвані на військові збори і отримали там інвалідність тепер є можливість враховувати відсоток втрати працездатності. Якщо І група інвалідності зі 100% втратою працездатності (до перерахунку середній розмір таких виплат в області складав 5 920 грн.), наразі розмір такої пенсії не може складати менше, ніж 11 765 грн. Якщо при цій же групі втрата працездатності складає 90% – 10 588 грн., відповідно 80% – 9 412 грн.

Усі перерахунки вже спрямовані до підприємств поштового зв’язку та банківських установ. Фінансування та виплати підвищених пенсій в Сумській області буде забезпечено за графіком, без затримок та заборгованості.

Довідково. Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 липня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищено з 1497,00 грн. до 1564,00 грн. В зв’язку з цим, органами Пенсійного фонду України проведений черговий перерахунок пенсій. Перерахунку підлягають, зокрема:

  • мінімальні та максимальні розміри пенсій;
  • доплата за понаднормативний стаж, передбачена статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування));
  • надбавка до пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;   
  • підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;
  • щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
  • мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
  • державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

Виплати, які залежать від величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та їх розміри з 01.07.2019 дивись за посиланням: https://www.pfu.gov.ua/ko/435683-pererahunok-pensij-z-1-lypnya-2019-roku/

Переглянута також надбавка до пенсії особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшиться з 185,30 грн. до 193,60 грн. Слушно зауважити, що зазначена надбавка визначена на рівні 10 %  від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який  з 01.07.2017 р. складає 1936,00 грн.  

Перерахунок пенсій з 01.07.2019 р. органами Пенсійного фонду України проведений автоматично.

Розмір підвищення пенсії кожній особі визначатиметься індивідуально.

Інформацію щодо механізму проведення перерахунку пенсій особи зможуть отримати в органах Фонду за місцем перебування на обліку.