Районна газета

РОМАН КРИГАН ЗУСТРІВСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ФОНДУ ОСВІТИ

14 листопада, відбулася зустріч заступника Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Романа КРИГАНа з експертом Європейського фонду освіти (ЄФО) Євою ЯНСОВОЮ та національним експертом Катериною ФУРМАНЕЦЬ

Нагадаємо, Україна плідно співпрацює з ЄФО щодо модернізації національної системи професійно-технічної освіти відповідно до європейських стандартів. Одним з напрямів такого співробітництва є участь у Туринському процесі, що передбачає аналіз національних систем професійної освіти країн-партнерів ЄФО.

“Європейський фонд освіти працює на системному рівні, допомагаючи країнам-партнерам покращувати діяльність закладів професійної освіти і навчання», –наголосила Єва ЯНСОВА.

Зі свого боку, Р.КРИГАН повідомив про те, що професійне навчання та перепідготовка безробітних – одне із пріоритетних завдань служби зайнятості.

«Упродовж січня – жовтня 2018 року професійне навчання за сприяння служби зайнятості проходили 136, 4 тис. безробітних. У структурі державної служби зайнятості функціонують 11 центрів професійно-технічної освіти, які здійснюють професійне навчання безробітних, надають освітні послуги дорослому населенню та роботодавцям», – зазначив Р.КРИГАН.

Заступник начальника Управління прогнозування, бюджетування та статистики ДСЗ (ЦА) О. КОЗИРЄВА ознайомила учасників зустрічі з актуальною інформацією щодо кількості безробітних, які наразі проходять перепідготовку в ЦПТО. На основі зібраних статистичних даних представники ЄФО розробляють аналітику щодо тенденцій розвитку професійно-технічної освіти в Україні в цілому.

До відома:

Туринський процес реалізується в Європі з 2010 року (започаткований Європейським фондом освіти) , його спрямовано на розвиток професійно-технічної освіти. Сьогодні учасниками процесу є 27 країн, зокрема – Україна (з 2010 року). Мета Туринського процесу – аналіз професійної освіти в країнах-учасниках на основі зібраних статистичних даних.