Районна газета

ВИВЧАЛИ ПЕРЕДОВИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ДОСВІД

13 травня 2015 року в стінах Буринської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 відбулося засідання обласної школи передового педагогічного досвіду учителів світової літератури. Заняття на тему “Розвиток інтелектуально-творчих здібностей учнів на уроках світової літератури” провела вчитель-методист  Алла Анатоліївна Москаленко. Систему роботи над вивченням її досвіду представила методист російської мови й світової літератури Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ірина Олексіївна Захарченко.

Уся система роботи Алли Анатоліївни спрямована на всебічний розвиток кожного школяра, і досягається це завдяки особистісно-орієнтованому навчанню, використовуючи інтерактивні технології. Педагог сприяє формуванню проектної культури школярів, їх самоосвітньої діяльності, розвитку творчих здібностей з урахуванням  сфери зацікавлень та можливостей учнів.

Практичне втілення досвіду роботи Москаленко А.А. було продемонстроване на відкритому уроці в 11 класі. Тема заняття: “Сучасний літературний процес. Виживання і конкуренція художньої літератури з “відео”, “мультимедіа”, ”інтернетом” та іншими реаліями сучасності”. У ході аналізу уроку вчителі світової літератури обмінялися досвідом роботи.        

Для розповсюдження власних напрацювань Москаленко Алла Анатоліївна провела майстер-клас “Шляхи реалізації розвитку інтелектуально-творчих здібностей учнів на уроках світової літератури”. Усіх присутніх приємно здивувала виставка творчих надбань педагога.

Також до уваги учасників школи передового педагогічного досвіду було представлено перегляд літературно-музичної композиції “Пригорнись душею до Вкраїни” (“Україна очима зарубіжних письменників”).

Тетяна Козленко, студентка СумДУ