Районна газета

ВЧИЛИСЬ ТВОРИТИ ПРЕКРАСНЕ

Відомо, що на уроках образотворчого мистецтва у дітей формуються естетичні смаки, виховується одвічні духовні цінності та почуття прекрасного. Саме тому кожен урок має стати для учня відкриттям, новою сторінкою на шляху пізнання незбагненного й прекрасного світу.               

З метою підвищення рівня педагогічної майстерності, 6 травня на базі Жуківської загальноосвітньої школи I-II ступенів відбувся районний семінар учителів образотворчого мистецтва,  метою якого було формування творчих здібностей учнів на уроках образотворчого мистецтва, ознайомлення з основними аспектами педагогічних технологій та чітке усвідомлення їх ефективності й результативності. У рамках заходу цікаво й змістовно пройшов відкритий урок учителя І.І. Дубини на тему: «Передавання святковості настрою. Виразні фронтальні силуети». Творча робота: «Свято у моєму селі».

Педагоги мали можливість переконатися, що особливості методики викладання образотворчого мистецтва дозволяють вчителю широко використовувати нестандартні форми та методи організації уроку, що, в свою чергу, значно підвищує ефективність засвоєння знань, поліпшує контроль над виконанням завдань та викликає у дітей інтерес до навчання.

Також присутні мали змогу відвідати виставку декоративно-ужиткового мистецтва створену учнями під керівництвом педагогів закладу, яка вразила своєю оригінальністю.         

Продовженням семінару став майстер-клас «Імітація вітражу», на якому педагоги мали змогу навчитись створювати композицію у спеціальній техніці.

Учасники семінару високо оцінили проведений майстер-клас, адже образотворче мистецтво дійсно формує емоційну сферу та образне мислення школярів, розвиває художні та творчі здібності. Наприкінці всі присутні були приємно здивовані виховним заходом під назвою «Мальовнича Україна», де розгорнулося справжнє дійство з яскравими талантами.

Логічним завершенням стало обговорення та аналіз семінару, адже ватро усвідомити, що мистецтво завжди привертає до себе увагу дітей.

Тому кожному присутньому педагогу важливо любити мистецтво, розуміти основні закони, примножувати та нести його у своєму серці протягом життя та трудової діяльності.

Тетяна Козленко, студентка СумДУ