Районна газета

СЕМІНАР ДИРЕКТОРІВ У СЛОБІДСЬКОМУ НВК

На базі Слобідського НВК 22 квітня 2015 року проведено районний  семінар  директорів загальноосвітніх навчальних закладів на тему “Реформа освіти: Державний стандарт, особливості впровадження”.

Реформа системи вітчизняної освіти передбачає кроки держави щодо удосконалення  системи управління освітою, підвищення її якості, конкурентоспроможності. З цією метою розроблено  нові державні стандарти базової та повної загальної середньої освіти.

Розпочинаючи семінар, директор навчально-виховного комплексу Майборода Алла Петрівна виступила з доповіддю “Шляхи реалізації нового Державного стандарту у Слобідському НВК”, представила  ті управлінські й методичні форми та методи роботи з даного питання, які впроваджуються педагогічним колективом. У своєму виступі вона наголосила, що впровадження державних стандартів є стратегічним напрямом діяльності освіти їхньої школи, основним вектором подальшого розвитку, який, як відомо, здійснюють лише одним шляхом – через інноваційний процес.

З метою ознайомлення учасників семінару з інноваційними процесами в навчальному закладі, в контексті реалізації нових державних стандартів, учасниками семінару було відвідано відкриті уроки, на яких показано методику проведення навчальних занять за новими формами: практичні заняття, навчальні проекти, міні-проекти, які дозволяють розвивати кожного учня як творчу особистість, здатну до практичної роботи, залучати кожного школяра  до активної пізнавальної діяльності. Учні–екскурсоводи змістовно  провели екскурсію у шкільному музеї,  у якому директори шкіл мали змогу долучитися до  героїчних подвигів жителів  Слободи у роки Другої світової війни, великою пошуково-дослідницькою роботою, яку проводять педагоги та учні школи.

У рамках  національно-патріотичного виховання учнівської молоді та з нагоди відзначення Дня Землі  спільними зусиллями учнівського й педагогічного колективу проведено змістовний виховний захід “На нас надіється Земля”.

Директори шкіл поділилися враженнями  про побачені  заходи, висловили  подяку дирекції школи.

                                                                          Г.В. Дяченко, завідуюча РМК