Районна газета

ТИЖДЕНЬ ПРАВОВИХ ЗНАНЬ У БУРИНСЬКІЙ РЦБС

На виконання Указу Президента України від 18 жовтня 2001року № 992 «Про Національну програму правової освіти населення», розпорядження голови Сумської  обласної держадміністрації №332 від 10.05. 2011  року «Про програму правової освіти населення Сумської області на 2011- 2015 роки»  з 20  по 25 квітня в області проводився Тиждень правових знань.

До уваги користувачів бібліотек системи – розгорнуті книжково-ілюстративні виставки «Закон. Мораль. Совість.», біля яких відбулися бесіди-діалоги та бібліографічні огляди літератури з питань правової тематики. В сільських бібліотеках-філіях також були проведені правові години «Забезпечення прав і свобод громадян України».

В центральній  районній  бібліотеці  з 21 по 23 квітня  проходили просвітницькі заходи   по наданню безоплатної первинної правової допомоги населенню.

Так, на засідання за «круглим столом»  було запрошено  начальника Управління юстиції  Гриценка П. М. разом з   компетентними спеціалістами    управління праці та соціального захисту РДА  Денисенко В.Ю, управління пенсійного фонду України  в Буринському  районі Михайлик О.В., головним  спеціалістом  управління юстиції Горошко  Н.В., приватним  нотаріусом  Анохіним  О.В., юристом Буринського районного центру  зайнятості Ткаченко С.М. Найбільше присутніх хвилювали питання  щодо  призначення субсидій, переоформлення спадщини та ряд інших. Засідання проводилося спільно з територіальним центром соціального обслуговування населення «Універсистет III віку».  Захід проходив жваво,   спеціалісти  відповіли на всі  поставлені аудиторією запитання. Зокрема, спеціаліст управління соціального захисту населення Буринської РДА Денисенко Вікторія Юріївна акцентувала увагу на основних засадах та механізмі отримання субсидій соціально незахищеним категоріям населення.

22 квітня  у приміщенні бібліотеки відбулася година спілкування «Кримінальна відповідальність неповнолітніх» з учнями 9 – А   класу Буринської спеціалізованої школи №1 (кл. керівник Романчук  Я.М.) На заході   були   присутні працівники відділу у справах дітей РДА: начальник відділу Гайдуков О., спеціалісти  Глобенко Д. та Конопленко Т.  Дискусія була цікава та інформативна. Олег Миколайович Гайдуков закликав дітей робити правильні висновки  та усвідомлювати  відповідальність за кожен свій вчинок.  

Таким чином, правове виховання – це прищеплення знань та поваги до чинних законів і норм права, формування активної позиції щодо протиправних і антигромадських дій. Саме бібліотеки сприяють перетворенню загальнодоступної інформації в цінний національний ресурс, від якого залежить сталий розвиток нашої держави.