Районна газета

НА НАВЧАННІ У РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ РОЗГЛЯНУЛИ РЯД ВАЖЛИВИХ ПИТАНЬ

Під керівництвом голови Буринської районної державної адміністрації Василя БОЙКА за участю голови Буринської районної ради Євгенія РЯБОКОНЯ, першого заступника голови Буринської районної державної адміністрації Валентини ПЕРЕПЕЛИЦІ, керівника апарату Буринської районної державної адміністрації Алли ГАЙДУКОВОЇ відбулося навчання з міським та сільськими головами, землевпорядниками міської та сільських рад, керівниками структурних підрозділів Буринської районної державної адміністрації та територіальних підрозділів виконавчої влади

Питання порядку денного навчання були актуальні та важливі для слухачів.

Про нове у земельному законодавстві щодо вирішення питань колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення розповіла Альона МОЩЕНКО, головний спеціаліст з питань правового забезпечення апарату Буринської районної державної адміністрації.

«10 липня 2018 року Верховна Рада України прийняла, без перебільшення, дуже важливий та необхідний (з урахуванням теперішнього стану регулювання земельних правовідносин у нашій країні) Закон України від 10 липня 2018 року № 2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» (далі за текстом – Закон № 2498)», - зазначила Альона Олександрівна.

На навчанні розглянуто основні його положення, які тим чи іншим чином стосуються діяльності органів місцевого самоврядування та їх повноважень.

Заступник начальника Відділу у Буринському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Наталія МІРОШНИЧЕНКО донесла до відома інформацію про оновлення нормативної грошової оцінки земель, наголосивши, що для повного регулювання земельних відносин на території району здійснена грошова оцінка земель 61 населеного пункту району (100%) та м.Буринь, розпайованих земель, земель запасу та резервного фонду (1995 року), яка дає порівняльну характеристику землі та використовується для визначення грошової оцінки земельних ділянок при нарахуванні земельного податку, укладання цивільно-правових угод тощо.

«Проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів регулюється Законом України "Про оцінку земель". Обов’язковість проведення нормативної грошової оцінки земель передбачено статтею 13, а періодичність її проведення - щонайменш один раз на 5-7 років (повторна нормативна грошова оцінка) – статтею 18 цього Закону», -наголосила Наталія Миколаївна.

Актуальним є  виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки або земельної частки (паю) власника земельної ділянки. Тобто, вартість для нарахування земельного податку чи сплати орендної плати буде рахуватися не загальна вартість паю на території сільської ради, а конкретна вартість земельної ділянки.

Розробником документації можуть бути юридичні та фізичні особи які мають відповідну ліцензію на проведення даного виду робіт.

Особливу активність держслужбовців викликало питання виявлення, своєчасності та ефективної медичної та соціально-правової  допомоги дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах, недопущення випадків залишення дітей в умовах небезпечних для їхнього здоров’я. Із доповіддю виступила  Діана ГЛОБЕНКО, начальник служби у справах дітейБуринської районної державної адміністрації.

На даний час проблема домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, потрапляння дітей в ситуації які, загрожують їх здоров’ю та життю є глобальною проблемою з серйозними довічними наслідками.

Кабінет Міністрів України 3 жовтня 2018 року схвалив розроблену Міністерством соціальної політики Постанову «Деякі питання вдосконалення соціального захисту дітей, які перебувають  у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати життю та здоров’ю дитини», якою затверджений «Порядок взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, закладів та установ під час забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю».

Голови міських, сільських, у тому числі об’єднаних територіальних громад, а також старости сіл визначених за рішенням місцевої ради об’єднаної територіальної громади, несуть персональну відповідальність за забезпечення виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, випадків жорстокого поводження з ними, виникнення безпосередньої загрози їх життю або здоров’ю, надання таким дітям допомоги в межах повноважень і своєчасне інформування про них відповідних суб’єктів виявлення або організації соціального захисту дітей.

Даний Порядок передбачає організацію допомоги дітям, які постраждали від жорстокого поводження, життю або здоров’ю яких загрожує небезпека, органами Національної поліції, а саме:

цілодобове прийняття інформації, в тому числі усної, про дітей, яким загрожує небезпека, працівниками усіх підрозділів і вжиття невідкладних заходів реагування;

проникнення до житла чи іншого приміщення (володіння) особи без її згоди або вмотивованого рішення суду у невідкладних випадках, пов’язаних з виникненням безпосередньої загрози життю або здоров’ю.

Закон «Про Національну поліцію» чітко передбачає,що навіть право на приватність і право на володіння своєю власністюможе бути перерване, якщонеобхідно врятувати життя.

«Часто люди, які бачать, щ опоруч діти живуть у небезпечних умовах, переживають за це, навіть намагаються допомогти, але не звертаються у соціальні службичи в поліцію. Бояться, що матимуть неприємності від державних служб і від цих сусідів чи знайомих, які не належно дбають про свої хдітей. Хочу наголосити, що тут немає іншого виходу, як писати заяву до соціальних служб, у разі підозр, що є пряма загроза здоров’ю чи життю дитини, викликати поліцію. Краще це зробити, аніж не зробити і втратити шанс врятувати дитину», - зауважила Діана Анатоліївна.

Навчання пройшло конструктивно.

Стосовно кожного питання зроблений детальний аналіз.

Учасники отримали відповіді на численні запитання.

Після закінчення навчання  керівництвом районної державної адміністрації та  районної ради проведено нараду з питання фінансування Фапів, ФП району. Участь у ній взяли сільські голови, заступник Буринського міського голови.  Дане питання і надалі перебуває на контролі керівників районної державної адміністрації та районної ради.